Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Custom binary blocked by FRP,...

Custom binary blocked by FRP, de az USB debugging ki van kapcsolva. Ezt hogy tudnám megoldani?

Figyelt kérdés

root-olt Samsung Galaxy J5 2016, és ha megpróbálom bekapcsolni, akkor a fent leírt hibát írja ki a képernyő.

Ezt meg LEHETNE oldani az eszközöm firmware-ének ,,flash-elésével", de mivel az USB debugging ki van kapcsolva, ezért az Odin3 nem tudja flash-elni a firmware-t.



2019. okt. 23. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=k3F1ziYweV8

ezzel menni fog. amúgy ADB vagy fastboot nem megy?

Sőt,szerintem ha stock romot teszel vissza az eleve sem fog problémázni a debug mód miatt.

Recovery módban ha custom romod volt,akkor betudod mountolni a data foldert.

aztán a gépeden adb-n keresztül próbáld ezt:

adb pull /data/data/com.android.providers.settings/databases/settings.db d:\visszaallitas\

itt állítsd ezeket erre:

adb_enabled 1

development_settings_enabled 1

verifier_verify_adb_installs 1

adb_notify 1

adb_port -1

most mentsd a fájlt és

adb push d:\visszaallitas\settings.db /data/data/com.android.providers.settings/databases/

Unmountold a data-t és rebootolj. Ha minden jól megy akkor van debug módod. Ha ez nem menne akkor a youtube videós megoldás menni fog.

2019. okt. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha újabb android volt rajta akkor a settings a /data/system/users/0/ mappában lesz.

A fájlok ezek lesznek:

/data/system/users/0/settings_system.xml

/data/system/users/0/settings_secure.xml

Az adb_notify és adb_port a secure-ben lesz. A többi a settings ben.

Sajna ez mind verzió függő dolog. Úgyhogy próbáld ki,mi működik. Ha android 6+ od van akkor sanszos,hogy nem lesz settings.db már :( marad az odinos módszer.

2019. okt. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos Recovery módba egyáltalán nem tudok belépni. próbálkoztam már a videóban mutatott megoldással, de a legtöbb oldal, ahonnan firmware-t tudtam letöletni, nagyrészt öt file-t tartalmazó zip-et töltött le, külön a BL,HOME_CSC stb. Egy helyen találtam olyat, amelyben egy file volt, de több, mint kétszer akkora méretű volt a zip, mint a videóban mutatott, ráadásul miután a program feldolgozta, egy boot nevezetű lemezképfájlt is létrehozott a tar file mellé, ráadásul a tar file flashelése sem ment.

A telefonon 7.1-es Android verzió van.

2019. okt. 24. 20:34
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


így próbáltad?

2019. okt. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, letöltöttem a legfrissebb USB Driver-t (aztán újraindítottam a laptopot) majd megcsináltam több, más-más oldalról letöltött Firmware-el és kábellel, PC-n is próbáltam, de egyik sem sikerült.
2019. okt. 25. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!