Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nagyon csúnyán átvertek,...

Nagyon csúnyán átvertek, rossz csomagot küldtek, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Jófogásról rendeltem egy telefont, aztán megegyeztünk az eladóval hogy küldi postán. Küldte is, átvettem, kifizetem, hazamentem, és amikor ki bontottam kövek voltak benne. Na ilyenkor mi a teendő?
2019. okt. 27. 08:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Rendorseg
2019. okt. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentés, de nem egészen mindegy a lopás összege.

Az eladó hirdetéseit kilistáztad előtte?

Figyeltél gyanús jeleket?

Akár primitív helyesírás, illetve stílus, túl jó vétel, vagy bármi?

2019. okt. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Feljelented.
2019. okt. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tanulópénznek hívják.

Mivel nyoma van, hogy átvetted a csomagot, az pedig gyakorlatilag bizonyíthatatlan hogy mi volt benne mikor átvetted, szinte semmit nem tehetsz. De még ha bizonyítanád is, hogy átvételekor telefon helyett kövek voltak a csomagban, akkor is mondhatná pl. hogy mikor ő feladta a küldeményt telefon volt benne, a postán cserélték ki és lopták el.

Szóval a kérdés hogy mit tudsz bizonyítani, de valószínűleg semmit.

Ettől függetlenül egy feljelentést megérhet a dolog, csak azért mert ha sok ilyen ügye van az emberednek, akkor előbb-utóbb kapcsolnak a hatóságok.

De a pénzedtől ettől függetlenül elbúcsúzhatsz, azt biztosan nem látod többet. Esetleg vérmérséklettől és konditól függően elmehetsz hozzá és megpróbálhatod kiverni belőle a pénzedet, de egyrészt ebből neked lehet bajod mert az ilyen tetvek nagyon tudják a jogaikat, másrészt mikor becsengetsz egy tizennyolctagú roma család látványa esetleg elbizonytalaníthat.

Egyszóval: ez bukó.

2019. okt. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ha feljelentem, hogy derítik ki a rendőrök?
2019. okt. 27. 08:39
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Feljelented, ezért nem szeretem a jófogást, mert nincsenek "ellenőrizve" a hirdetők, azaz nem lehet értékelést írni róluk, így az ilyen patkányok is hirdethetnek.
2019. okt. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Amúgy 70.000 forintról van szó... De hát ki gondolná hogy utánvéttel is így áttudják b*szni az embert?
2019. okt. 27. 08:45
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is érdemes feljelentést tenni és igen, onnan azért nem vennék semmit, mert nincs értékelés. Egyébként a bizonyítás nem tudom miéppen mehet, ő sem tudja fényképesen bizonyítani, hogy mivel adta fel a csomagot és te se fényképesen, hogy az átvétel pillanatában mi volt benne.

Ahogy írták azért érdemes megtenni a feljelentést, mert ha sokakkal csinálja egy idő után valószínűleg lebukik, utánanéznek.

2019. okt. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

# 6

Ellenőrzés annyiban nyilvánul meg, hogy SMS megerősítő kódot kérnek tőle is, azaz a Jófogás rendszerében lesz egy telefonszám, ami alapján a rendőrség el tud indulni.

Más kérdés, hogy ez is kijátszható, ha valaki akarja.

2019. okt. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A bizonyítási teher a kérdezőn van, mivel ő vádol. Neki kell bizonyítania, hogy a postára adás pillanatában nem volt a telefon a csomagban. Azért a feladás pillanatában mert ahogy írtam pl. a postások is kilophatták a csomagból a telefont amiről viszont nem az eladó tehet. Így ez a lehetetlen kategória.
2019. okt. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!