Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Jelenleg hol tudok leadni...

Jelenleg hol tudok leadni használt, már nem működő mobiltelefonokat?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy "Google a barátom" stb, viszont semmi kézzelfoghatót nem találtam, hogy jelenleg, ebben a pillanatban is hozzáférhető, működő gyűjtőpontokat helyileg hol találok.

Szóval elsősorban azok válaszát várom, akik nem olyan rég kerestek fel ilyen gyűjtőpontot, és valóban működik, ott van.



2019. okt. 29. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
36%

Ez most pont jó,mert nemrég vettem új telefont és egy ilyen helyre tettem be a régit :


[link]

2019. okt. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Media Markt például. TV-ket is stb. Akkor is, ha nem vásároltál semmit náluk, mivel ők konkrétan beálltak a gyűjtőpontok sorába, de szerintem már pénzt is csinálnak belőle, azért veszik át ilyen lelkesen.

Hulladékudvarban (ld. Google) TV, hűtő, számítógép és hasonlókat szoktam látni / vinni, de bizonyára nem utasítanak el egy telefonnal sem.

Ahol meg van határozva, hogy évente mondjuk 250 kg elektronikai hulladékot vihetsz be, abba azért belefér pár telefon.

De már ez a korlát sincs talán, vagy nem veszik szigorúan.

2019. okt. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az első válaszolót nem tudom komolyan venni.

Épp ez a kérdés lényege, hogy a veszélyes hulladéknak minősülő telefonok/alkatrészek ne a házi szemeteskukában végezzék. Ez egyrészt környezetkárosítás, másrészt olyan fémeket is tartalmaznak, melyeket kinyerve azok újrahasznosíthatók.

(Mellesleg nem tudom, milyen alapon törölték az előző hozzászólásom, mely mind tartalmát, mind fogalmazásmódját tekintve megfelelt ennek a mostaninak. Az első válaszoló félrevezető kommentje miért maradhatott ott?)

2019. okt. 29. 22:25
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 Láttam, de én sem értettem, hogy a válaszod miért törölték, miközben az értéktelen hulladék maradhatott.

Ráadásul részben még pozitív minősítéseket is kapott, amin már nem is csodálkozom. Ezen a helyen, ahol profi szakmai válaszokat szoktak lenullázni "értelmiségiek", ilyen előfordul.

2019. okt. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!