Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért csak 3G-s a netem?

Miért csak 3G-s a netem?

Figyelt kérdés
Telekomtól mentem át a Vodához (Go Max), ugyanaz a hely földrajzilag, ugyanaz a telefon, de nincs 4G-m. Megyeszékhely, szóval gondolom nem a lefedettség a gond..

2019. nov. 6. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

De, lehet lefedettségi gond.

Megyeszékhely? Nem biztos, hogy számít.

Én is olyan helyen vagyok, nagy ritkán 4G, 3G se stabil, olyor vissaesik E-re, és nehezen mozdul feljebb.

Inkább kikapcsolok. A lefedettségi térkép nem valós.

2019. nov. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Esztergomban pl van ahol a T erősebb, van ahol a Voda (2-3 km távolság de a város ugyanaz)
2019. nov. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyugatiban a vonatállomáson sincs térerő mindig elmegy a netem. Csak ha kijött az épület alól a vonat akkor már tudok netezni.


Üdv: Telenoros. És milyen megyeszékhelyen nincs rendes térerő?

2019. nov. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Megyeszékhely, szóval gondolom nem a lefedettség a gond.."

Semmi köze a dologhoz.

Egyébként fordulj a szolgáltatóhoz ha problémát tapasztalsz a szolgáltatás minőségében.

2019. nov. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs lefedettsége a Vodának azon a helyen. Meg nézd meg, hogy milyen hálózatra van állítva a telefonod, az is lehet, hogy nem a 4G-re van véve (bár nem hinném, hisz a Telekomnál eddig ment a 4G).
2019. nov. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Minden nagyobb településen van 4G hálózata, az összes szolgáltatónak.


Persze a sűrűn beépített részeken lehetnek "vakfoltok", de ha a városban sehol nem megy fel 4G-re, akkor ott más gond lesz.

2019. nov. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Pécs, de a város másik részén már van 4G, úgyhogy a lefedettség volt a gond.
2019. nov. 7. 11:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Érdemes megnézni, hogy a készülék tudja-e a 800 MHz 4G-t, másképp ezt B20-nak is nevezik.

Ez azért érdekes, mert a magasabb 1800 MHz-nek kisebb a hatótávolsága, mint a 900 MHz-nek, így az 1800 MHz-et városokban (népesebb helyeken) használják, a 900 MHz-t meg főképp vidéken vagy kertvárosokban. Mivel egy cella korlátozott számú ügyfelet tud kiszolgálni, így sűrűn lakott területen előnyösebb az 1800 MHz, ritkán lakott területen viszont a nagyobb hatótáv miatt a 900 MHz.


A hazai szolgáltatók kínálatában csak olyan készülék van, ami ismeri a B20-at. Viszont ha nem szolgáltatótól vetted a készüléket, akkor elképzelhető, hogy nem tudja ezt a frekvenciát. Ennek érdemes utána nézni vásárlás előtt. Minden készüléken rajta van a 4G frekvencia, vagy úgy, hogy kiírják, akkor a 800 MHz-t kell keresni, vagy a B20 rövidítést használják. Ha ez nincs rajta az adatlapon, sajnos nem tudja és akkor sok helyen csak 3G lesz.

2019. nov. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!