Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek megéri felvennem...

Sajtkuka14c kérdése:

Szerintetek megéri felvennem részletbe telefont?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok még sulizok es mellette all járok dolgozni és simán ki tudnám fizetni csak az a baj hogy 2 évre és az nekem kicsit túl sok idő.és a szüleim bele adnak 5 ezret.

( iphone 11 pro havi:15.000)



2019. nov. 16. 18:06
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*Ell
2019. nov. 16. 18:08
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Mi a pitschäänak neked ájfon 17 évesen? Felvágni azzal, hogy mekkora konzumidióta vagy? Mert menőbb nem leszel tőle, csak a szolgaiságodat promózod vele.

Ha simán ki tudod fizetni, akkor nem kell részlet, vedd meg. De ha nem tudod simán kifizetni, akkor vegyél egy olyat, ami belefér a költségvetésbe.

2019. nov. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Előzőnek +.
2019. nov. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem az egész telefont tudom ki fizetni hanem azt a részletet
2019. nov. 16. 18:22
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha az kell és ki tudod fizetni akkor vedd meg!

Én is mindig részletre veszek telefon.


2-eskére kiváncsi lennék milyen telefonja van és milyen más olyan dolga amit teljesen feleslegesen vett meg. Szerintem már 3 garázst kell a felesleges szaroknak bérelni :D

2019. nov. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Csak ha nem vagy appleb-zi.

Mert ezzel csak az a baj, hogy amint kijön egy újabb modell, akkor már az fog kelleni. Csak hát ugye ott a részlet, amit meg ki kell fizetni.

Haverom beleesett ebbe a csapdába többször is, amint lejárt a részlet, vette az új modellt, a régebbit gyorsan eladta.

2019. nov. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom részletfizetést 18 év alatt te nem fogsz tudni kötni, maximum a szüleid! Szóval ez tőlük függ.
2019. nov. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt hiszem 18 éves kor alatt hivatalosan nem vehetsz részletre telefont. Ezenkívül gondolom valami jó drága díjcsomagban kapod. Nemsokára az ára is olcsóbb lesz de te 2 évig a részleteket fizeted, szerintem elég nagy ráfizetés az egész, úgy van kitalálva. Ha olcsóbbat vennél jobban járnál persze mindenki arra költ amire akar.
2019. nov. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 meszike91 ***** válasza:

Szerintem nagyon nem, de ez nyilván a te döntésed.


Én eleve nem vennék részletre semmilyen luxuscikket. Másrészt értelmetlenül sok ez szerintem az emberek 90 százalékának. (Mármint a telefon tudása)

2019. nov. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

szerintem is felesleges...17 évesen azért ez elég rizikós...persze nem neked, hanem majd szüleidnek.


most dolgozol, aztán ha jövőre úgy döntessz, hogy inkább az érettségire akarsz több időt fordítani, és befejezed a munkát, annak nagyon fognak örülni.


főleg úgy, hogya ahogy más is írta, a 15ezer oké, csak mellé meg tartozik egy díjcsomag is, ami legalább 8-10ezer lesz még pluszban...azt is te fizeted vagy szüleid azt is bevállalják?


kamatmentes részlettel önmagában nincs semmi baj...használati tárgyat nem szokás "megéri-e" alapon osztályozni, ha egyben kifizeted a 400ezret, 2 év múlva akkor is ugyanannyit fog érni, mintha havi részletekben fizeted ki.


csak nagyon nem mind1, hogy látod is azt a 2 évet, mert mondjuk már dolgozol 5-6 éve, stabil munkahelyed van, stabil anyagi helyzeted...vagy úgy vagy vele, hogyha gáz van, akkor majd anyámék fizetik helyettem.

2019. nov. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!