Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek megéri felvennem...

Sajtkuka14c kérdése:

Szerintetek megéri felvennem részletbe telefont?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok még sulizok es mellette all járok dolgozni és simán ki tudnám fizetni csak az a baj hogy 2 évre és az nekem kicsit túl sok idő.és a szüleim bele adnak 5 ezret.

( iphone 11 pro havi:15.000)



2019. nov. 16. 18:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
53%
Én most vettem másodjára telefont részletre, de már bánom. Nem gond a részletek fizetése, jó a telefon is, de valójában felesleges volt, mert 2-3 hónap alatt meg tudtam volna venni egyben, olcsóbban, mert szolgáltatónál sokkal drágább is. A másik meg az, hogy oké, hogy 2 év múlva is ugyanannyi lesz az értéke a telefonnak akár hitelre veszed, akár nem, de van egy 2 éves kötelezettséged, elvesztheted a melódat, stb., 17 évesen meg majd ha nem tudod fizetni valami miatt vagy másra kell a pénz, akkor meg mi van, de ezt neked kell eldönteni.
2019. nov. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gond a részletre fizetés, 0% thm sok helyen, teljesen rendben van. 15 ezer forintba havonta meg sok család nem rokkana bele, a szüleid érzik megengedhetik e anyagilag ezt. Bár telefonnak havi 15 ezer forint két éven át tényleg sok azért csak gondolj bele. Én keresek pénzt, annyit, hogy simán kitudnam fizetni a havi 15 ezret de egyszerűen a tudat hogy két éven át 15 ezret fizetek egy telefonra. Ami két év múlva már fele annyiért fognak újonnan árulni....
2019. nov. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nézd meg ezt: [link]
2019. nov. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

azért a videó kommentjeit látva érthető meg a valódi probléma, dehát mondjuk ez eddig sem volt titok. ebben a kérdésben mondjuk betudható a fiatal kornak, bár épp itt lenne amúgy az ideje, hogy iskolában sok felesleges f_szság helyett például alapvető pénzügyi ismereteket is tanítsanak.


nálunk ez a jelenség nagyon is jól illusztrált, hogy a legtöbb ember mennyire nincs tisztában a pénzügyi dolgokkal, és végül nem maga a banki termék okozza a káoszt, hanem maga az ember, aki beleugrott valamibe, mert szarul értelmezte a feltételeket.


és a videóban is tök normálisan el van mondva, hogy milyen esetben lehet jó ötlet a hitel, erre pár komment már egyből arról szól, hogy hú hát ő megmondta, hogy hitelből hülyeség bármit is venni...pedig nem erről szól a videó...:D


legtöbben inkább rettegnek a hitelektől, mert nem tudják értelmezni, hogy számukra esetleg melyik feltételekkel jár esetleg a legkevesebb kompromisszummal alkalmazni.

2019. nov. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"2-eskére kiváncsi lennék milyen telefonja van és milyen más olyan dolga amit teljesen feleslegesen vett meg. Szerintem már 3 garázst kell a felesleges szaroknak bérelni :D"


Jó napot kívánok! Ketteske vagyok :D


No elmesélem a mobiltelefóniám történetét és a tárgyakhoz való kötődésemet.


Picit korosabb vagyok az itteni átlagnál, már nagyobbacska voltam, amikor maga a mobiltelefónia betette a lábát az országba (Westel 0660) és mint alapvetően technokrata, persze nekem is cél lett, hogy jó lenne.


Namost nálam a technokrataság nem a rohanó, fogyasztói szolgalelkűségről szól, a marketinggel való megvezethetőségről, hanem a célszerűség és funkció, hightech kivitelben.

1996-ot írjuk, amikoris a hazai GSM rendszer 3 éves, Westel 900 néven és sikerül szert tennem egy Nokia 2010-es telefonra. No ez volt a vízválasztó a "molitelefon nélküliség" és a "mobilosság" között. Nagyra értékeltem azt a készüléket, mert 23 évvel ezelőtt nagyon leakciózva volt 25e+áfa, cégre vettük. Akkor az még egy gyengébb fizetés volt. Használtam hosszú évekig, akkor lett lecserélve, amikor már az akksija cserés lett volna és a kutya kilökte a kezemből és az antenna letört. Na az antenna és az akksi együtt már gazdasági totálkár lett volna, így nehezen, de belementem a cserébe. Volt pár Alcatelem, Siemensem, majd a butatelefon-éra legjobbjai Nokia 8910i és a 8800. A 8800 is eljutott egy ilyen gazd. TK szintre és 2014-ben szálltam be az okostelefóniába, egy iPhone 4S személyében. Minden telefonom készpénzes vásárlás volt és kártyafüggetlen korábban, no ez is kp, de használt és T-Mobile függő. Egy éves volt a készülék, amikor megvettem. De nem érdekelt, hogy közben "kijött", "megérkezett" az 5-ös, 5S, 6, 6S stb stb, 2017 márciusra lett ez is gazdTK, mert egyszerre kellett volna főkapcsoló, akksi, töltőaljzat és így már nem érte meg. Épp szolgáltatót váltottam, elmentem a Vodához, kihoztam egy RED előfizetést és egy Samsung J5(2016) készüléket. No ez részletre lett véve, de lazán belefért és amint lefutott a részlet, nem rohantam cserélni, újat venni, fogyasztani, konzumálni.

Ez a készülék pl a jó öreg Apple 4S-hez képest előrelépés volt és tökéletesen teljesíti azt, amire nekem kell. Navigálás, böngészés, Viber, Messenger, zenehallgatás, fotózás. Biztos elbsazhatnék egy kocsi árát valami múlandó vadiúj akármire, ami mégcsak exclusive feeling sem lenne, mert szinte minden "gördeszkás hülyegyerek" azokkal jön szembe, úgyhogy amíg nem lesz ez is gazdasági totálkáros, addig megmarad.


És amúgy minden tárggyal a pragmatikus és praktikus, minimalista hozzáállás jellemez. Tartós, minőségi, de kevés dologgal veszem magamat körbe, semmit nem veszek úgy, hogy meglátom és egy akció miatt impulzusvásároljak.

2019. nov. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Nekem csak a telefont kéne fizetnem és abból is lemenne 5k nem a díj csomagot

Szoval havonta 5 ezret kéne fizetnem

2019. nov. 19. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!