Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mik a Stock Android rendszer...

Mik a Stock Android rendszer előnyei?

Figyelt kérdés

Az új telefonom egy Xiaomi ahol, Stock Android,Android One rendszer fut. Ennek mik az előnyei egy alapszintű felhasználó számára?

Ami eddig nem volt szimpatikus nekem, hogy egy csomó alap-alkalmazást, mint pl. Hangrögzitő a Play Storeból kellett letöltenem, amik sokszor reklámokkal telenyomottak és gagyi grafikával rendelkeznek. Ilyen dolgoknál jobban preferálom a letisztult gyári alkalmazásokat. Valami ötlet ennek megoldására?



2019. nov. 23. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én másfél évig használtam Nexus-t, megpróbálom összeszedni:

- Közel bugmentes rendszer, eddig amilyen telefonokat használtam mindig belefutottam valamibe de Stock rendszeresen jóval elenyészőbb és kevesebb volt, ha mégis nagy baj volt a kövi hibajavító megoldotta valószínűleg.

- Nincs annyi háttéralkalmazás, kisebb hardverigény.

- Hamarabb kap frissítést és többet is, tovább.

- Hátránya hogy tényleg nagyon fapados, de éppen ezért találtam olyan appokat hogy később más telefonokra is feltettem mert jobbak mint a gyári appok.

Keresgélj alkalmazásokat, előbb-utóbb rátalálsz jóra.

Zenejátszóból pl. biztosan, ahogy a képnézegetőből meg szinte a legtöbb appból.

2019. nov. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Nekem nem jott be, leg alapvetőbb programokat playről kellett bszerezni..sokat megvásárolni (hogy reklam mentes legyen) aztan a vegen ugyanott vagy,tele rakod progikkal. Utáltam..
2019. nov. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hátrányai is vannak - olyan Google app-ok vannak, amik nem igazán népszerűek Magyarországon. Ezeket sajnos törölni nem lehet a rendszerből.

Előnye az, hogy van app menűpont, de ezt, másik launcher választással is meg tudod oldani!

2019. nov. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Trevor. ***** válasza:

Nekem is volt Nexusom, tényleg nem valami szép a vegytiszta droid, de amúgy meg lehet szokni. Aztán most Xiaomit használok MIUI-val és imádom a gyári appok többségét. Szép, letisztult kinézet és ha van is reklám, kikapcsolható. A rádióból felvett műsorok és a sima hangfelvételek, telefonhívások rögzítése és Mi Cloud-ba való automatikus szinkronizálása is remek dolog (bár EU-s előírások miatt újabb készülékeknél nem mind lehetséges ezek közül).


Visszatérve a gyári android előnyeihez: jobb memóriakezelés, kevesebb bloatware (sajnos a nem használt Google alkalmazások root nélkül így sem törölhetők, de legalább a többségüket le lehet tiltani, így csak a tárhelyet foglalják, rendszererőforrást nem).

2019. nov. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy Mi A2-öm.

Én az "alap" külsőt felturbóztam egy launcher-el és sokat segített.

Egyébként tényleg a legfőbb előnyei a rendszer fürgesége továbbá a frissítések gyakorisága.

(például tavaly a Mi A2 középkategóriás léte ellenére elsők között kapta meg a 9-es Androidot)

2019. nov. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!