Miért nem tölt?

Figyelt kérdés
Tegnap felraktam 50% nál töltőre a telefonom de 98% tovább nem tölti. Ma kikapcsoltam és úgy töltöttem 11:00 ig de csak 98% tovább nem tölt viszont a töltést felveszi és azt írja 16 perc a teljes feltöltésig hálózatról. Miért nem tölti tovább?

2019. dec. 2. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
milyen telefon?
2019. dec. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Huawei lua-L01
2019. dec. 2. 12:32
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkor sajnos azért, mert kínai telefon. Ki kell dobni és venni egy samsungot vagy xiaomit.
2019. dec. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Használatot mennyi ideig bírja?

Akku életkora?

2019. dec. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A telefon egy napot teljesen nem bír ki, de ha bekapcsolom mondjuk reggel 8 kor ahogy szoktam akkor délután 16:00 ig kibírja van, hogy tovább is. Nem tudom hol kell nézni az akkumulátor korát de eddig rendesen töltött 100% ig tegnap óta nem akar csak 98% ig. Onnan se le se fel nem megy a töltési szint.
2019. dec. 2. 13:07
 6/10 anonim ***** válasza:

Nyilván arra gondoltam, nagyjából mennyi idős a telefon vagy azon belül az akku, de mindegy.

Szar az akku, bekorlátozza a töltési feszültséget, nem engedi felmenni a végértékig, így a telefon soha nem fogja 100 %-ra értékelni.

Ahhoz ugyanis az kell, hogy elérje a max. feszültséget, majd a szabályzó ezen tartja, míg az akku áramfelvétele visszaesik a kapacitás tizedének megfelelő értékre. Utána lekapcsol a töltés.

Nálad ebből már az első feltétel sem teljesül szerintem.

2019. dec. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
és ilyenkor mi a teendő mit lehet tenni?
2019. dec. 2. 15:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez már a te döntésed, hogy neked megéri-e. Ebben könnyű akkut cserélni:

https://www.youtube.com/watch?v=BlfNyqvUtl4

2019. dec. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves 3-dik válaszoló, a Xiaomi is kínai, a Samsung kóreai, az iPhonekat meg kínában gyártják.


Kérdező: Ha elég neked amennyi használatot az akku bír, akkor a teendőd: Használd, amíg megy...


Ha kevésnek találod, de a telefonnal elégedett vagy, akkor akkucsere.


Ha elégedetlen vagy a készülékkel, akkor eladod és veszel másikat.

2019. dec. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

kedves 9-dik válaszoló.


Köszönöm válaszodat.

2019. dec. 2. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!