Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mire jó egy okosóra, az olyan...

Mire jó egy okosóra, az olyan mint egy telefon?

Figyelt kérdés
Lányom osztálytársainak van, úgyhogy ő is szeretne. Láttam 1-2 ezertől több tízezerig, de nem tudom mi a különbség. Valaki tudna segíteni? Milyet vegyek egy 12 éves lánynak?

2019. dec. 5. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem olyan, hanem össze lehet a telefonnal kapcsolni, és akkor bszélni vele mint david hasselhoff kittel, meg lehet az üzeneteke pl. olvasni. De összekötve kell lennie a telefonnal. Hogy milyet, az egyéni igény kérdése. Én pl a garmint preferálnám ha nem mechanikus órám lenne, de az neki tuti nem tetszene.
2019. dec. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Inkabb csak a telefon kiegeszitoje. Ha jobb minosegut veszel akkor meri a pulzust, milyen fazisokban alszik pl.

En max 15-20 ezer kozott neznek neki olyat ami nem gagyi es nem megy tonkre egy het alatt.

2019. dec. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
20 ezer alatt nem erdemes mert ipari hulladekok. Amugy rezeg a csuklon ha hivas erkezik, uzenet jon stb.. El lehet olvasni az uziket es meg sok mast is tud. Amivel telefonalni is lehet, az mar a komolyabb kategoria
2019. dec. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Van olyan, amely olyan mint egy telefon. A megadott számot felhívja és ő is hívható. Ehhez természetesen SIM kártya is kell, meg telefonszám előfizetés. De pl a saját okostelefonodon megnézheted vele, hol van éppen a lányod. Meg két naponta tölteni kell magát az órát. Meg van olyan is, ami csak egy sima óra, ami Bluetooth-szal kapcsolódik egy okostelefonhoz. Ehhez nincs külön SIM kártya. Nem hívható, nem lehet rajta beszélni. De ha elég közel van az adott okostelefonhoz, pár méter, akkor csörög ő is hivasnal, sms-nel. Mér pulzust, és napi lépésszámot (ezt szinte mind tudja). Itt van olyan óra, amit 3 havonta 1* kell csak tölteni. Szóval ez a két nagy típus, természetesen az áraik is nagyban különböznek. Ha van a lányodnak mobilja, a legolcsóbb, legtetszettősebb óra is jó neki, szerintem.
2019. dec. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem üljetek le a számítógép elé és kérd meg, mutasson néhány típust, ami tetszik neki. Ő minden bizonnyal tudja, hogy lépésszámlálós-pulzusmérős órát szeretne vagy olyat, ami kijelzi ha hívják.

Nincs annál rosszabb, mint amikor az ember a vágyott ajándékot adja/kapja, csak éppen teljesen másként, az ajándékozott számára nem jó módon.

2019. dec. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Igen, a kislány biztos olyat szeretne, amilyen a többieknek is van, tehát ne legyen túl gagyi, vagy túl bonyolult számára. Menjetek el együtt megvenni, nehogy csalódás legyen a vége.
2019. dec. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Ez egy telefonkiegészítő. Telefon nélkül nem sok értelme van, bár már kaphatók SIM kártyás okosórák is.

Többükben van lépésszámláló, pulzusmérő, alvásmonitorzás, stb., mint egy fitness karkötőben.

2019. dec. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Az 5. válaszoló javaslata, hogy nézzétek ki együtt, szerintem is jó. Arra figyeljetek még, hogy mekkora csuklóra jó az adott óra. Nekem MI Band 3 van, és 14 cm a csuklóm kerülete, erre még éppen jó. A pulzusmérő funkció, ami szerintem a legérdekesebb, nem működik jól, ha túl lazán van az óra. Ez az óra amúgy 8 ezer forint volt, szerintem ez az árkategória is rendben van ebben a korban.


Esetleg még a tesitanárral beszéljetek, hogy tesiórán hordhatja-e a lányod a pulzusmérős óráját, hiszen többek között ez lenne a lényege (de ha a többieknek van, akkor gondolom már fölmerült ez a kérdés a suliban).


Összességében támogatnám az ötletet, mert egy kiskamasznak hasznos tapasztalat az, hogy pl. este sokáig telefonoztam -> ledorongolt az órám, hogy rosszul aludtam utána; egész hétvégén facebookoztam -> ledorongolt az órám, hogy nem mozogtam eleget; tanév vége van, egész tanévben sokat futottunk tesin -> megerősödött a szívem és most már nem megy föl úgy a pulzusom a futástól, mint az év elején; már két hete minden este kb. ugyankkor feküdtem le -> megdicsért az órám, mert hosszabb lett a mély alvási fázisom. Ha szülőként adsz ilyen tanácsokat, nem valószínű, hogy hallgatni fog rád, de valahogy egy géppel kevésbé próbál vitatkozni az ember :-)

2019. dec. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Van 5 ezer ft alatt olyan sim és sdkártyás okosóra,ami telefonként önállóan használható,netet is tud.

Bár "normál használatra" nem jó,alapból kicsi a képernyő.

Inkább dísz/divat mint cucc.

/oké,telefonnal oösszekötve mennyit bír a teló/óra aksi?!?/


(Oké,én 1 év alatt 2x használtam,"kórházba fekvőbetegeink kérjük ne tartsanak maguknál mobil telefont",hát az nem is volt nálam,csak az óra simkártyával és egy powerbank.De legalább páromnak tudtam szólni mit hozzon be)

2019. dec. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

Konkrétan ez a modell van

[link]

2019. dec. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!