Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért hívtak Tunéziából?

Miért hívtak Tunéziából?

Figyelt kérdés

Tegnap este, 9 órakor hívott valaki Tunéziából 6 próbálkozással.

Mi történne, ha felvenném? Leszedné az összes pénzem?

[link]


2019. dec. 9. 07:03
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Hogy a búbánatba vennék le a pénzed?


ha felvennéd, akkor gyorsan bontanák a hívást, mert nekik se olcsó a nemezetközi hívás


arra várnak hogy visszahívd

2019. dec. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
2019. dec. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Miért hívtak? Mert - így vagy úgy - a pénzedet akarják.
2019. dec. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

"Miért hívtak? Mert - így vagy úgy - a pénzedet akarják."

Kanadából akartam egy magyar számot hívni, mindig kinyomtak. Amikor Magyarországra mentem és onnan telefonálam, akkor felvették rögtön. Kérdeztem hogy miért nem tudtam vele beszélni korábban. Azt mondta, hogy valami ismeretlen külföldi szám hívogatta, azért.

Az ilyen tudatlanok terjesztik hogy "leszívja az összes pénzed" ha felveszed.

A hívás fogadás mindehol ingyenes a világon, ha honos hálózatban vagy.

Van egy üzleti partnerem horvátországban, pl. egy számot elírt, és napokig hívogatta mikor engem akart elérni, de senki nem vette fel. 2 nap múlva jött rá, hogy nem jól van beírva a telefonba.

Gondolom akinél a téves hívás csörgött, az biztosan rémülten figyelte a telefonját, hogy éppen az egyenlegét ostromolják.


"Tegnap este, 9 órakor hívott valaki Tunéziából 6 próbálkozással."

Bármiért. Akár fel is veheted.

A telefonszámokkal az a helyzet, hogy hívhatóak. És ha neked van telefonszámod, akkor csöröghet ha hívnak. Akár tunéziából is. Lehet egy utazási iroda, aki keresi az egyik utasát például, és ha felveszed, akkor kiderül hamar hogy nem jó számot hív.

2019. dec. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Azért ez elég érdekes hogy ennyi idő után nem tudod.

Évek óta óva intenek ezektől, tele van a tv és a net is hasonló csalásokkal . Te meg most úgy csinálsz mintha nem tudnád.

2019. dec. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen hívást fogadhatsz, ingyenes lesz.

Itt nem a hívásfogadás a lényeg, hanem azt akarják, hogy visszahívd őket, itt van egy cikk róla:

[link]

2019. dec. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, 30 perceel a válaszom után nekem is csöngött, nem pont ugyanaz, de szintén tunézia, a teló kiírta hogy a bejelentések alapján nem kívánatos hívás vagy ilyesmi.

Mindenesetre egyből felvettem, de nem történt semmi, nem ment negatívba az egyenlegem sem. Valószínűleg úgy van beállítva hogy nem is tudnád fogadni a hívást, nem jön létre beszédkapcsolat, hanem egyből megszakad.

Amúgy meg mi a bánatnak hívnám vissza, mondja már el valaki?

2019. dec. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha felveszed, nem történik semmi, a hívásfogadás ingyenes. Ellenben általában nem csörögnek olyan hosszan, hogy fel is tudd venni, vagy ha felveszed, rögtön bontják a vonalat.

Ha visszahívod a számot, na az már más, akkor viszont tényleg sokba kerül. Pontosan ezt akarják, mert ebből van pénzük. Egyszerű csalás, de sajnos működik, mert sok hülye van, aki visszahívja.

2019. dec. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8/8 Ez a legjobb komment! Köszi mindenkinek! <3
2019. dec. 9. 15:26
 10/10 anonim ***** válasza:

"Az ilyen tudatlanok terjesztik hogy "leszívja az összes pénzed" ha felveszed.

A hívás fogadás mindehol ingyenes a világon, ha honos hálózatban vagy."

Annyira tudatlan azért nem vagyok. :) Nem azt írtam, hogy leszívja az összes pénzed, hanem hogy "így vagy úgy" a pénzedet akarják - miközben arra gondoltam, hogy 99%, hogy valami ügynököcske akarja rátukmálni a termékét vagy szolgáltatását az illetőre, azért kereste. Tapasztalatom szerint az ismeretlen számokkal ez szokott lenni az esetek túlnyomó többségében.

2019. dec. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!