Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha egy telefonnak tönkremegy...

Ha egy telefonnak tönkremegy az aksija, attól lesz baja a simkártyának vagy az sdkártyának? Mondjuk szétolvad, elfüstöl stb?

Figyelt kérdés
2019. dec. 13. 09:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Úgyértem lehet baja tőle, mondjuk megsülhet stb? Normális válaszokat kérek
2019. dec. 13. 09:32
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha az akku kigyújtja a készüléket, akkor elolvadhatnak benne az általad említettek.

Egyébként nem.

2019. dec. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

És milyen gyakori ha kigyullad egy telefon úgymond?

És azt honnan lehet észrevenni? haverom telefonja aksija a hátlap levételekor erős füstszagot árasztott, de a kártyáknak kutyabaja se lett. igaz tűz nem volt de füstölt rendesen.

2019. dec. 13. 09:48
 4/12 A kérdező kommentje:
Mitől gyulladhat ki???
2019. dec. 13. 09:48
 5/12 A kérdező kommentje:
mert simkártya nem drága könnyen beszerezhető és az sd is, bár drágább kissé, csak nekem olyan jó felvételek és letöltések vannak rajta hogy nem szeretném ha elúszna róla minden vagy csak egy valami is akár. Igaz számítógépünkre is le vannak mentve a videók és egyéb adatok, lemásoltam egy éve kb az sdkártya tartalmát oda...
2019. dec. 13. 09:50
 6/12 A kérdező kommentje:
tehát felesleges volt kvázi nekem "idefingani" a kérdést ha úgyis tudom h a számítógépünkön is rajta van minden adat. de ez először ne jutott eszembe. Énn marha
2019. dec. 13. 09:56
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha kigyullad és ha felrobban az se használ nekik. Elég ritka az ilyen. De volt rá példa. Mint arra is hogy a töltő ráz meg embereket és azok meghalnak. Nagyon ritkák ezek az esetek, sok dolognak ami szinte valószínűtlen egyszerre kell megtörténnie és kész is a baj. Mivel ritka ezért nem foglalkozik vele az ember. Kb millióból 1 ilyen ha lehet hogy felpúposodik az aksi és még az semmi. Attól minden menthető. A kigyulladás vagy robbanás ritkább. De soha nem lehet tudni ugye hogy mikor lesz gáz.

Az valószínűbb, hogy az sd kártya hal meg, vagy lesz valami hibája és ott veszlik minden adat vagy nem lesz másolható és csak ott lesz rajta. SD kártyáról nézegetheted, míg el nem romlik, de az SD kártya meg használhatatlan lesz. Se másolni róla se rá nem tudsz semmit. És az SD kártya hibák viszonylag gyakoriak.

2019. dec. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha úgy alakulna is, SIM-et kapsz másikat, az SD-n tárolt adatokat meg úgy kell kezelni, hogy bármikor elveszhetnek, minden extrém behatás nélkül is. A névjegyek is elmenthetők.
2019. dec. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ez nem gyakori, de akár így is végezheti a mobilod:

[link]

2019. dec. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én a fotókat szinkronizálom, így max. 1-2 utolsó kép veszhet el ha a teló porrá is ég.

19 éve kezdtem el, eddig minden egyes fotó és egyéb dolog megvan, amit meg szerettem volna őrizni, attól függetlenül, hogy egy pár teló már menthetetlenül tönkrement a kezem alatt.

2019. dec. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!