Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ti is tapasztaltátok már,...

Ti is tapasztaltátok már, hogy lehallgat a mobilotok?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor fordult már velem elő sajnos, hogy vmilyen termékről, vagy akármiről, akárkiről beszéltem vkivel ÉLŐBEN, nem kerestem rá a neten, nem a facebookon írtam róla, hanem élőben beszéltem róla, és azt követően rövid időn belül azzal kapcsolatos reklámok jelennek meg a facebookon, különböző oldalakon, illetve ha személyről beszéltünk, akkor azt a személyt ajánlja ismerősnek. Biztos, hogy ez nem véletlen, sajnos többször is előfordult velem ilyesmi, ez nem paranoia. Ti is tapasztaltatok ilyet? Ez nagyon durva. 
2019. dec. 18. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Igen ez van, de amit csak susmognak néhányan hogy akkor is le tudnak hallgatni ha csak be van kapcsolva a mobilod és csak úgy beszélsz valakivel.
2019. dec. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Heti egy ilyen kérdés szokott lenni a mobiltelefonok kategóriában, ahol mindenki leírja hogy 7/24 le vannak hallgatva :D

Érdekes csak itt a gyiken hallani erről. A környezetemben de még máshol sem hallottam róla soha. Mindig csak neten megy ez a konteó gyártás.

És amikor valaki leírja, hogy egy ilyen lehallgatás milyen adatforgalommal járna, (ami kicsit se lenne feltűnő) le van ugatva, hogy a mobilszolgáltatók összejátszanak a lehallgatókkal, és nem számlázzák ki az adatforgalmat :D

Ja meg aki erre esetleg rájönne (abból a pár száz ezer profi hekkerből a világon) és publikálni próbálná, azt lefizetik vagy elhallgattatják.

Ez van amikor sok Mission Impossible vagy James Bond filmet néznek az emberek.

2019. dec. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Passz, már 5-6 éve egy reklámot sem látok szinte egy platformon se.
2019. dec. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
De igen, ez bizony paranoia, keress fel egy pszihiátert.
2019. dec. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Nem vagyok paranoiás, de én is tapasztaltam már ezt. Kollegák szintén, idebent került már szóba.

Nem mondom, hogy lehallgatnak, mindenesetre fura.

2019. dec. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
2019. dec. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha ez igaz, akkor nem érdemes használni az appjukat.
2019. dec. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
28%
Nem az appon múlik, maga az androidos mobilokon futó gyári szolgáltatások (GMS) keresztül megoldható ez. Ezért sokan utálják maga az egész Google-t, mint uralkodó óriás, és kijátsszák a szolgáltatásaikat. Lásd pl GMS, vagy Gapps helyett MicroG. Bár gyári rendszereknél ez nem igen kivitelezhető, csak custom rendszereknél.
2019. dec. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szükségük arra, hogy lehallgassanak így is megadsz nekik minden információt ahhoz hogy célzott reklámokat tegyenek, méghozzá saját magad! Pl ha lájkolsz valamit, esetleg rákeresel valamire, vagy ha bizonyos témákban nézel videókat és sorolhatnám... Barmit amit teszel az interneten az digitális lábnyomként ott is marad!

A másik dolog hogy erre nem is nagyon lenne kapacitás, gondolj csak bele több millió hangfelvételt kellene feldogozni még ha szoftveresen is meg tudják oldani ez borzasztó költséges lenne. Mindezt miért tennék? Azért hogy neked felbukkanjon egy reklám amiből nagy valószínűséggel semmilyen vásárlás nem történik?

Még ha meg is lehetne egy ilyen rendszert oldani - mert meglehet! Egyszerűen nem lenne gazdaságos, mint mondtam amúgy is felesleges lenne, hiszen te magad is minden információt megadsz amire nekik szükségük van!

Természetesen én mint átlag emberként nem tudom 100%-ig megcáfolni hogy nem hallgatnak le, egyszerűen nem tudom elképzelni hogy hogyan érné meg nekik, hiszen sokkal költségesebb egy ilyen kaliberű rendszer fenntartása mint a reklámok megjelenítése.

2019. dec. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%
Az előző van, igen latom hogy te nem kerestél rá az adott termékre csak beszéltél róla, ebben az esetben is érvényes amit mondtam hiszen minden információjuk megvan ahhoz hogy olyan reklámokat jelenítsenek meg amelyek téged érdekelhetnek még ha nem is kerestél rá, pontosan tudjak a nemedet, korodat, merre laksz és ezekből az információkból mar elégjól lehet általánosítani hogy mire vágysz, a minták miatt!
2019. dec. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!