Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi lehet a probléma?

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek.


Két és fél éve vettem egy Xiaomi Note 5A telefont. Egy hónapja tönkrement az aksija, boltban vettem hozzá egy másikat, amit szervízben be is építettek. Most meg az a baja, bármeddig is van a töltőn, az energiacsík, nem mozdul a nulláról. Próbáltam többféle kábellel, másik konnektorokban, de semmi. Pedig mikor beépítette az új aksit, félig volt energiával. Megvártam, míg alacsony lesz a töltöttség és akkor kezdtem el tölteni. Most már hat órája van töltőn, eredmény nélkül.


2019. dec. 20. 00:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez az akksi is kipurcant.
2019. dec. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akku nem valami utángyártott hamisítvány?

Ez egy négyvezetékes akku, ha jól látom, ami azt jelenti, hogy +/- pólusok mellett (között) van egy kivezetés a termisztornak és egy, amin azonosító adatot tud kiolvasni a telefon.

A hamis akkuk utóbbin bukhatnak el.

2019. dec. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egy legálisan működő, országosan ismert elektronikai bolt is árulhat hamisítványt?
2019. dec. 20. 00:27
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: Utángyártottat igen. Az majdnem hamisítvány.
2019. dec. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyébként kijelzéstől függetlenül tárol valamennyi energiát?

Arra gondolok, hogy esetleg nem is az akku hibás, hanem a töltésszabályzó. De azt miért nem ellenőrizték a szervizben?

Itt a videóban csak kicseréli az ember és működik:

https://www.youtube.com/watch?v=icGl0EW1OzU

2019. dec. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!