Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem ad elég jelet a router?

Miért nem ad elég jelet a router?

Figyelt kérdés
Pár napja észrevettem hogy a szobában a telefonom lecsatlakozik a Wifiről. A router a folyosón van , a szobában(nyitott ajtónál) már alig van jel. A páromén ugyan ez a helyzet. A lányom ős y6 a legjobb a vétel ő tudja még használni. Mi lehet a routerrel. Eddig tudta kezelni az összes telefon +a tévét is.
2019. dec. 21. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:

nyomj neki egy resetet, hátha megoldja a problémát.

szerintem nem jelerősséggel van gond, mert az csak úgy nem megy el - hacsak a macska el nem játsza az antennákat.

amúgy az antennát is csavard le, meg fel, hátha mégis kimozdult.


valami hálózati gond lesz szerintem inkább.

Nem csatlakoztattatok hozzá mostanában valami új eszközt?

2019. dec. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Panelban éltek? Előfordulhat, hogy interferencia van a frekvencián?
2019. dec. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs a WiFi közelében vagy mellette egy másik rádióhullámmal működő eszköz? Pl mikro? Mert ezek nagyon megzavarhatják a WiFi normál működését.
2019. dec. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbálj csatornát váltani.
2019. dec. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy lett a közelben pár másik router, és az eddig zavartalan frekvenciákon interferencia lép fel. Gondolj bele, csak egy lépcsőházban több lakás van, mint ahány frekvenciából a router választhat. Esetleg ha még 2,4 GHz-es routered van, segíthet egy csere olyanra, amin can 5GHz, ha az eszközeid is támogatják. Az a sáv (még) nincs annyira teleszemetelve.
2019. dec. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

kertes családi házban lakok. 2.4 GHz a riuterem. Gondolkodtam már cserében de eddig elég volt és semmi olyan változás nem történt ami indokolta volna. Mindenképp szeretném majd erősiteni.

Késő délután kipróbálok minden ötletet amit adtatok.

2019. dec. 21. 13:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha cserélhető antennás router, akkor egy nagyobb nyereségű antenna is segíthez, és a router áthelyezése, akárcsak fél méterrel (máshol fognak kialakulni az interferenciák, és ha eddig a szobád egy "lukban" volt ilyen szempontból, lehet hogy most jó lesz.


Amikor még wifi routerről vettem a jelet a szomszéd épület padlásáról, akkor egy két antennás routerre vettem nagy nyereségű antennákat, az USB-s wifivel rendelkező asztali gépemet a padlásról néztem teamviewerrel, hogy hova is tegyem a routert. A végén már pár centikkel játszottam, mert 5-10 dB-t jelentett jelerősségben, és nem volt mindegy hogy csak 20 Mbps-t tud a kapcsolat, vagy 50-et.

2019. dec. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!