Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vizbe esett telefon menthető?

Vizbe esett telefon menthető?

Figyelt kérdés
a talpára esve kb félig megmerült a telóm a vízben, egy nap után újra bekapcsoltam minden működött de nagyon halvany lett a képernyő . mit gondoltok van értelme szervizbe vinni ,vagy hagyjam még száradni.? esetleg felejtsem el és vegyek egy másikat .? Tapasztalatokat elfogadnék. köszi

2019. dec. 25. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:

tedd meleg helyre minél előbb párologjon el belőle a víz.

milyen zeló, nem vízálló, csepp véletlenül?

2019. dec. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy a zárt tér nehezen szárad ki, továbbá ahol feszültség van a fémes felületek között, szétrághatja az elektrolízis.

Ha nem kapcsolod be, de az akkut nem tudod kivenni, még akkor is vannak feszültség alatt lévő részek.

Ezért ilyen esetben én nem lennék nyugodt, azonnal szedném szét. Aki nem ért hozzá, annak meg ajánlatos nagyon igyekezni egy szakemberhez.

Attól függetlenül, hogy szerencsés esetben kiszáradhat magától is, de ezt senki nem tudhatja előre.

2019. dec. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
első! nem vizálló. tökéletesen működik és nem fekete foltok jelentek meg mint ahogy olvasom több helyen hogy ezek a tünetek, hanem olyan lett a képernyő mintha levettem volna szándékosan a fényerőt.az érdekes az hogy ez a jelenség később jelentkezett . a száradás után bekapcsoltam és 1-2 órán belül egyszer csak ez a gond jelentkezett. még hangot is adott ,mintha levette volna valaki a fényerőt. viszont teljesen fent van ha annak a beállitására megyek. úgyhogy a második hozzászólásra fogok nagyvalószinűséggel hallgatni. elviszem egy szakemberhez,mert még talán nem kell kodobniaz amúgy teljesen müködő telót. köszi a válaszokat
2019. dec. 26. 09:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Én rízsbe rakom ilyenkor.
2019. dec. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rizs rövid i-betű, Énnel nem illik mondatot kezdeni és a rizs baromság.

Viccnek is rossz, ha annak szántad.

2019. dec. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Velem is ugyanez történt egy hete. A nem vízálló telefonom beleesett a vízbe. Egy teljes napig ki-be kapcsolgatott, utána rendesen működött. Megörültem, hogy jó lett aztán másnap a képernyő nekem is halvány lett. A szervízbe azt mondták, hogy ezzel nem tudnak semmit se csinálni, mert beázott a kepernyő, azt tanácsolták, hogy tegyem radiátorra hátha még kiszárad, de nem lett jobb.:(
2019. dec. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!