Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobiltelefonos fényképezésnél...

Mobiltelefonos fényképezésnél autofókusz módban is muszáj megnyomni a kijelzőn a fókuszt? Ha például nincs egy olyan konkrét dolog, amire fókuszálnék.

Figyelt kérdés
Vagy autófókusz módban alapból maga keres fókuszt?
2020. jan. 8. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy autófókusz módban alapból maga keres fókuszt?"

Pont ez a lényege.

2020. jan. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De elvileg akkor is engedi, hogy válasszak fókuszt.
2020. jan. 8. 18:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert ennyire készséges.
2020. jan. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

"De elvileg akkor is engedi, hogy válasszak fókuszt."

Gyakorlatilag is.

Ha automatikus, akkor ő intézi a fókuszt.

Ha kézi, akkor is, csak ahhoz állítja, hogy hol érintetted meg.

2020. jan. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jó, tehát akkor ha beállítom automata módra, akkor már nem kell megérintenem a képernyőt ahhoz, hogy jól sikerüljön a kép?

Bocsi, ha hülyeségeket kérdezek.

2020. jan. 8. 20:41
 6/9 anonim ***** válasza:

"ha beállítom automata módra, akkor már nem kell megérintenem a képernyőt ahhoz, hogy jól sikerüljön a kép?"

Nem, az nem garancia rá, hogy automatában tökéletes lesz, Azaz nem muszáj megárintened. Természetesen a de kedvező feltételek esetén elég jól megoldja a feladatot.

2020. jan. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De azt még mindig nem értem, hogy miért enged nekem fókuszt választani autófókusz módban. Akkor már nem is automata, ha én jelölöm ki a helyet.
2020. jan. 9. 16:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Olyankor két választás lehetséges.

-röviden érinted a kijelzőt, az érintés helyére állítja a fókuszt (ha az lehetséges, pl. a téma fókusztartományon belül van, vagy kellően megvilágított, stb.). Olyankor az érintés helyén egy az automata fényképezőgépeknél használatos beállító körhöz hasonló szimbólum jelenik meg a fókuszálás idejére, aztán eltűnik, ez kb. max. egy másodperc. Ekkor beállt valahova a fókusztávolság. Ez kizárólag addig marad beállítva, míg a képtartalom amit a kijelzőn látsz, meg nem változik. Pl. többen látszanak a képen, te az egyiküket szeretnéd hogy élesen látszódjob a delvételen. Érintés, beáll rá, te meg közben mondod hogy ott repül a kismadár, vagy ilyesmi, és közben a többiek jönnek-mennek a háttérben. Ekkor a mozgásra a kijelöltről visszavált a fókuszbeállítás, és újra automatikusan oda áll be, ahol a szoftver szerint a legjobb. De ilyenkor már semmi köze a kijelöléshez. Szóval az érintéssel kijelölt részre beállított fókusz ilyenkor csak abban az esetben tartós, ha pl egy mozdulatlan tárgyat, képet, tájat fotózol.De azt is csak úgy, ha közben nem fordítod el a fényképezőt, vagy nem zoomolsz, tehát nem változik a kép tartalom a kijelzőn. Kipróbáltam állványon is. Érintéssel fókusz kijelőlésre ráállt, majd egy pillanatra a kezem elhúztam a kamera előtt. Már kezdte is újrafókuszálni, attól függetlenül, hogy előtte kijelöltem.

-hosszan érinted a kijelzőt, az érintés helyére állítja a fókuszt (ha az lehetséges, pl. a téma fókusztartományon belül van, vagy kellően megvilágított, stb.). Az érintés helyén egy kameraszoftver verziótól függően egy kör vagy négyzet jelenik meg AF/AE zár felirattal. Ez mindaddig ott marad, míg a kijelzőt máshol meg nem érinted, vagy felvételt indítasz, nem zoomolsz, kamera funkciót nem váltasz, beállításokba lépsz, vagy ki nem lépsz a kamera alkalmazásból. Mindaddig amíg az AF/AE zár jelzés a kijelzőn látható, a beállításkori fókusztávolsággal és az akkori megvilágítás értékkel fognak készülni a felvételek. Ha pl. a világos ablak felé nézve rögzíted a beállítást, a sötét szobe felé fordulva nem fog automatikusan beállni a fényerő sem, ott az automata beállításhoz képest sötét képet fogsz a kijelzőn látni. De ettől még a fókusztávolság beállítás továbbra is rögzített marad. Ugyanígy pl. egy sötét közeli tárgyra fókuszálva és rögzítve a kijelölést a távolabbi fényes ablak felé fordulva egy homályos és világos, beégett képet kapsz, nem fogja a fényerőt automatikusan csökkenteni.

2020. jan. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes leírást!

Így már jobban értem.

2020. jan. 9. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!