Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért van az, hogy egyre...

Miért van az, hogy egyre gyorsabban jönnek kifelé a telefonok, egyre gyorsabb az avultatás?

Figyelt kérdés
Nézegetem pl a xiaomi telefonokat nekem redmi note széria van és szinte már félévente jönnek kifelé a telefonok.Most egy redmi note 8 pro-t akarok venni szeptemberben jött ki véglegesen lassan féléve körül de már jöttek a hírek,hogy jon a redmi note 9 pro is februárban aztán meg majd a redmi note 10 később.Hova sietnek ennyire?És szerintetek sin akkora teljesítmény különbség ezek között as telefonok között mint ahogyan azt sokan hiszik?Sokan mondják,hogy öntik kifelé a telefonokat de nincsen akkora előrelépés,hogy félévente cserélgesse az ember.

2020. jan. 13. 00:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért van ez, hogy tejeljél, vegyél újat!
2020. jan. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De ahogy nézem előrébb meg nem igazán lép vele az ember,csak mindig meg tudják dizájnnal meg adatokkal fogni az embereket.
2020. jan. 13. 02:24
 3/17 meszike91 ***** válasza:
Nem kell félévente cserélgetni. Aki meg újonnan vesz, az örül hogy frissebb telefont vehet.
2020. jan. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem is mondják vagy vernek meg ha nem vesz az ember félévente újat.

Hogy kinek mennyi esze van attól függ minden.

2020. jan. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Trevor. ***** válasza:
Az egész Redmi egy káosz lett, mióta levált a Xiaomiról és külön márkaként van jelen. Eleve az, hogy visszaléptek a fém háztól a műanyag keret+üveg hátlaphoz szerintem evy visszalépés (főleg úgy, hogy még vezeték nélküli töltést sem tud, ami indokolná az üveget). Egyedül az NFC az, ami pozitív hozomány.
2020. jan. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"nincsen akkora előrelépés,hogy félévente cserélgesse az ember."

Szerintem nem miattad van, akinek fél éves készüléke van.

Hanem akinek már régi a telőja, az mindig a legújabbat akarja megvenni.

2020. jan. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

# 6


Van olyan de sokan vannak,meg veszik jön az új és rögtön veszik a másikat,de igen olyat is tudok aki mondjuk 3 vagy 4 éves készüléket vált le.Olyat is tudok aki azon szorong,hogy vett egy új telefont pl xiaomit és ,hogy ha jön az új fél év múlva akkor most megint vehet ujjat.

2020. jan. 13. 12:09
 8/17 anonim ***** válasza:

"Olyat is tudok aki azon szorong,hogy vett egy új telefont pl xiaomit és ,hogy ha jön az új fél év múlva akkor most megint vehet ujjat."

Az az ő baja, és ez jó a gyártóknak. Nyilván amíg veszik a cuccot, addig gyártani is fogják, ez egyértelmű.

Én nem szorongok, 3 éves a telóm, és meg nem fordult a fejemben hogy lecseréljem anélkül hogy valami meghibásodás rákényszerítene.

Amúgy a telómon egy karc sincs, nem azért, mert szeretem ha makulátlan, csak a tok és a védő üveg teszi a dolgát, hogy egy leejtés miatt ne váljon veszélyes hulladékká.

De sokszor hallom, hogy jaj, már karcos a telefon, le kéne cserélni ... Ez nem a gyártók hibája. Ők gyártanak valamit, megnézik hogy veszi-e a nép. Nyilván nem lehet egyre rosszabbat dobni a piacra. A költségekkel meg nekik is zsonglőködni kell, technikailg lehetséges lenne olyat építeni ami inagyon strapabíró és tartós, de az piaci szempontok szerint nekik nem éri meg. Így a kereslet és a kínálat itt ér össze, amit vázoltál.

2020. jan. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én sem látom, hogy az új telefonok bármiféle hatalmas újdonságot tudnának felmutatni, csserébe tele vannak hibával, és folyamatosan küldik rájuk a frissítéseket. Egy átlag felhasználó simán ellehet egy telefonnal amíg az el nem romlik, vagy már nem bírja az akkuja.
2020. jan. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

# 9


A hatalmas fejlődés az inkább a sok felesleges funkció,jól tálalják az adatokat is és egyből veszik mint a cukrot.De szerintem ha most mondjuk a xiaomi redmi note 7-est nézem meg egy magasabb kategóriájú telefont mind kettőben van elég ram meg 8 magos proci de ugye a drágábba még érősseb,esetleg játéknál fog kijönni a különbség de hétköznapi használatban az olcsóbb ép úgy akadás mentesen simán működik mint a drágább.

2020. jan. 13. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!