Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért van az, hogy egyre...

Miért van az, hogy egyre gyorsabban jönnek kifelé a telefonok, egyre gyorsabb az avultatás?

Figyelt kérdés
Nézegetem pl a xiaomi telefonokat nekem redmi note széria van és szinte már félévente jönnek kifelé a telefonok.Most egy redmi note 8 pro-t akarok venni szeptemberben jött ki véglegesen lassan féléve körül de már jöttek a hírek,hogy jon a redmi note 9 pro is februárban aztán meg majd a redmi note 10 később.Hova sietnek ennyire?És szerintetek sin akkora teljesítmény különbség ezek között as telefonok között mint ahogyan azt sokan hiszik?Sokan mondják,hogy öntik kifelé a telefonokat de nincsen akkora előrelépés,hogy félévente cserélgesse az ember.

2020. jan. 13. 00:29
1 2
 11/17 Trevor. ***** válasza:

Nekem áprilisban lesz 3 éves a Xiaomi telóm (Redmi 4 Prime), pont azért esett erre a választásom annak idején, mert mindent tudott, amire vágytam, mindezt csak 60K-ért.


A MIUI (a Xiaomi android felülete) viszont elég bugos és ha folyamatosan jelennek meg az újabb Redmik, akkor nem sok idő jut a szoftver optimalizálására (meg erőforrás se). Nálam konkrétan ilyen hibák fordultak elő: telefonhívásnál nem hallottam a hívott felet és ő sem engem (újraindítás megoldotta, de ez akkor is elfogadhatatlan). Vagy a vaku nem hajlandó zseblámpaként működni, itt is egy újraindítás megoldja a dolgot. Az akksi százalék beragad. A duplakoppos kijelző bekapcsolás hol működik, hol nem.

A szoftver megragadt android 6.0.1-en, pedig a Xiaomit szeretik dicsérni, hogy évekig frissíti a telefonjait (a MIUI frissült, ez igaz). A legnagyobb poén, hogy a hardveresen gyengébb Redmi 4X megkapta a 7-es androidot...


Nincs tapasztalatom az újabb Redmikkel, lehet idővel javult a helyzet, érdemes mobilarénán meg máshol neten olvasni véleményeket. A saját telómból kiindulva azt tudom mondani, hogy hardveresen hibátlan (rendesen össze van rakva, nem recseg, nem ropog és nem kellett soha gariztatni sem). A szoftverre viszont ráférne a javítás, mert hiába a letisztult, kellemes dizájn és a sok funkció, ha egyszer tele van bosszantó hibákkal.

2020. jan. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

9 vagyok!

3 év után cseréltem le a Huawei P9-emet egy Samsung A50-re, játék nem volt opció, inkább a hosszú akkuidő(44 éves vagyok). Viszont a Huawei számomra sokkal jobb volt, vannak funkciók amik abban voltak, a Samsungban meg nincsenek, pedig azthittem,hogy egymás ötleteit azért beépítik. Kamerája is vacak, sokkszor alig lehet éles fotót csinálni vele, a képernyőbe épített újlenyomatolvasó meg egy hulladék. Augusztusban vettem és szinte havonja jön ki hozzá szoftverfrissítés, míg a Huawei-hez a 3 év alatt talán kettő jött. Szórják ki a telefonokat mert nagy a nyomás, közben meg nincs idejük rendesen megcsinálni és utólag foltozgatják őket.

2020. jan. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

# 11


Még most is vannak szoftveres dolgok,pl nekem is volt,hogy dupla kopp nem ébresztette a kijelzőt,vagy közelség érzékelő nem kapcsolta le a kijelzőt,vagy a tétlenségi idő meg a képernyő idő csak egy kicsit számolt aztán nem ment tovább hol így hol úgy,akkor az automata fényerő is furán működik,meg pl azt mondják RN5 nél szoftver frissítéskor gyorsabb merülés meg sorolhatnék dolgokat,de amúgy nem rossz cuccok.Viszont én most követtem el egy egyenlőre baklövésnek tűnő dolgot,telefont cseréltem,és mivel telefonnal szoktam fotózgatni is az új elméletileg a proci miatt nem támogatja a gcamot viszont a gyári kamera emlékeimben fos meg nincs benne pl raw formátum.Szóval most előre félek.Igaz az RN5 nél is gyári kamerával fotóztam de mióta bele kóstoltam a gcamba és láttam különbséget azóta azt használtam ,most meg parázok szar képek lesznek.

2020. jan. 14. 03:09
 14/17 A kérdező kommentje:

# 12


Ma már elég sok dologgal van így sajnos.

2020. jan. 14. 03:10
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem kötelező az okostelefon.
2020. jan. 14. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Trevor. ***** válasza:

#13

Nálam a Camera2api gyárilag le van tiltva (anélkül meg nem megy emlékeim szerint a gcam). Lehetne engedélyezni, de ahhoz build.prop-ot kéne szerkeszteni, de ahhoz meg root kell...

Próbálkoztam root-al, custom romokkal stb. De a gyári mókolatlan szoftver a legstabilabb és ez tudja a legtöbb dolgot.


Mondjuk a kamerája eleve nem nagy cucc, nem is szoktam sokat használni. Nyaraláskor ha járok valami új helyen lövök pár képet és mivel egyetemre járok, tele van a galéria jegyzetekkel :D.

2020. jan. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

# 16


Mert neked milyen telefonod van?Ha pl a xiaomi redmi note 5 amit említettem pl példának akkor nem vagy tisztában a kamera tudásával jóval több lapul benne csak a xiaomi nem sokat foglalkozik a kamera szoftver fejlesztésével,legalábbis régebben nem nagyon foglalkozott RN7 től meg már engedélyezve van a camera api szóval mókolni nem kell.Én most processzor kompatibilitási problémába ütköztem de egyenlőre még csak elméletileg mert nincs nálam a telefon de egyenlőre sajnálom a régit,bár a régi előtt is így voltam a másikkal aztán meglátjuk.

2020. jan. 14. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!