Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha magánszemélytől veszek...

Ha magánszemélytől veszek telefont honann tudom hogy a hirdetesben szereplőt adja?

Figyelt kérdés
Ha azt írja hogy új, én hol tudon leelenőrizn8 a telón hogy nem egy régebbit ad oda?
2020. jan. 23. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sehonnan. Ez benne van, ilyen a használt telefon biznisz.
2020. jan. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Sehogy
2020. jan. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

sorozatszám alapján le lehet kérdezni

legalábbis az iPhoneoknak van hivatalos oldal ahol ha beütöd a gyári számot megmondja

2020. jan. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
74%
Igazából sehogy. Kicsi trüközéssel át lehet írni a telefonban a sorozatszámot is, ahogy a modelt és egyéb információkat is, ezért bármi amit a telefon szoftverén nézel lehet hamis.
2020. jan. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

IMEI alapján lehet leellenőrizni (hogy a hirdetésben szereplő egyezik-e a telefonon levővel.


Azt, hogy új-e, nem tudod leellenőrizni. De ahogy autónál sem a kilométereket nézzük, hanem az állapotot, úgy telefonnál sem azt hogy új-e, hanem hogy milyen állapotban van. Ha jó, és az ár is megfelel, akkor érdemes megvenni, de írjatok adásvételi szerződést. Kb ennyi.

Én összesen olyan 5-6 telefont vásároltam használtan (főleg Galaxy S széria), és egyszer sem bántam meg. Vétel előtt alaposan teszteld le (nincs-e kijelzőbeégés, működik-e a kamera, rakj bele egy SIM kártyát és hívd fel egy haverodat, majd kérd meg, hogy hívjon vissza, ezzel nem csak a hívást tesztelted le, hanem a hangszórót, mikrofont, rezgőmotort is. Nézd át, hogy nincs-e rajta nagyobb repedés, vagy valami nagy karc. És még mielőtt megvennéd, csináljatok egy "gyári beállítások visszaállítását, hogy az előző tulaj fiókadatai törlődjenek.

2020. jan. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!