Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hol taroljatok a fotoitokat?

Hol taroljatok a fotoitokat?

Figyelt kérdés
Rengeteg fotom van. Mint mindenkinek gondolom. Google felhőben, illetve az Icloudban vannak. Reggebiek szinten Google felhoben, illetve laptopon. De mindig egyre tobb lesz az evek soran. Tobb ezer kep evente. Ti hogy taroljatok? Mi erre most a legjobb modszer, ha nem csak felhoben akarom tarolni, hanem ugymond offline is? Ami tartos, nem serul, stb. Kulso vinyo? Mas esetleg?
2020. jan. 30. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:
SD kártyára is mentheted pl... Vagy dropbox appba is esetleg de az meg nem offline.
2020. jan. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Meg fogsz lepődni: a legjobb és (számomra) legértékesebb fotóim fényképalbumban vannak, papíros formában. A többi a megfelelő módon elmentve, zömmel külső harddisc-re. Én nem telefonnal fozózok, hanem fényképezőgéppel; a régiekről megvannak a tekercsek, a mostaniakról pedig a kis memokártyák.
2020. jan. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

Előző nem igazán releváns a kérdés szempontjából (több ezer képet nem nyomtatgatunk manapság), merevlemezre nem mondjuk, hogy "disc", mert azt optikai lemezre mondjuk.

A merevlemez hard disk.

Esetünkben több hard disk, én ugyanis nem merném 1 darabon tárolni, ami bármikor elpusztulhat.

Valójában egy helyen sem illene tárolni, mert még több merevlemezt is érhet egyszerre elemi kár, ellopás, akármi.

2020. jan. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Trevor. ***** válasza:
100%

3 helyen: telefon memóriakártyáján (ide menti ugye a fotókat/videókat), felhőben Onedrive és gépen HDD-n. Utóbbi kettő automatikusan szinkronizál.


Külső HDD jó megoldás és olcsóbb, mint egy pendrive azonos tárhellyel.

2020. jan. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

van egy fél szekrény dvd, meg cd, meg 6 db 1 terás merevlemez

meg csomó képből csináltam fotókönyvet.


A legnagyobb baj az, hogy míg régen elég volt 1 napra egy 36 kockás film, addig mpst egyetlen helyen állva csinálok 100 képet..... Képes vagyok 1 nap 2000 képet készíteni.


teljesen feleslegesen tárolok többtízeer képet aminek a 85%-át ki lehetne dobni, mert van belőle olyan ami csak néhány pixelben tér el tőle.

de ennyi képet átválogatni........ ha lenne még 1 életem amiben csak képet válogatok akkor sem érnék a végére sosem.

2020. jan. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Felhő + DVD

Nekem bevált.

2020. jan. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszolat. Igen tobb ezer keprol van szo. Icoudban van 18000 mar nehany ev alatt, az azt megelozo evekbol is par ezer. Es ki tidja mennyi lesz. Most evente nekialltam a kepeket kitorolni amobol tobb van vagy nem jok. Sok melo. Es minden evrol csinalok egy fotoalbumot de azt csak mutatoba ( vagy ha veget er a digitalis vilag egyszer, akkor maradjon valami🤣) de igen, amit az egyik valaszolo irt, h kinyontatja. Hat megnezem hogy nyomtatsz ki 20000 kepet😀
2020. jan. 30. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!