Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mai androidos telefonok már...

A mai androidos telefonok már végre normálisan használhatóak?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta iPhone-t használok, mert anno volt egy -a maga idejében- elég erős középkategóriás Samsungom, de az android borzalmasan használhatatlan volt rajta, és ugyanez volt a tabletemen is. Állandóan kilőtte az appokat, összeomlott a rendszer, leálltak az appok, amikor manuálisan bezártam minden $z@r appot, fél perc múlva már megint feleslegesen futottak a háttérben, egyszerűen képtelenség volt bármit is kezdeni vele, hogy normálisan használja a memóriát. Rendszeresen lefagyott, újraindult stb. Azt hittem, biztos csak én fogtam ki egy szoftverhibás cuccot, de rengeteg ismerősöm is ilyenekkel küszködött rajta és fórumokon is többen panaszkodnak erre, szóval arra jutottam, hogy maga ez a rendszer egy hulladék, és vettem egy iPhonet.

Három év után ismét váltanék, ezúttal az iOS-t untam meg. Nagyon stabil és gyors rendszer, a legújabb iOS fut rajta, sose indult újra, nem volt baja, csak itt meg ezt az unalmas felületet kezdem megunni, hogy nem tudok szabadon widgeteket rátenni meg testreszabni, meg azt, hogy egy normális ingyenes app nem nagyon van. Öt féle képszerkesztőt szedtem le, mindegyik ingyenesen kb 3-4 féle effekt van és csá, a többiért fizess mindenre. Androidnak ennyi előnye volt, hogy legalább nagyobb választék volt, több forrásból lehetett akármit rátenni.


Jelenleg van értelmes androidos telefon a piacon, amelyik nem omlik össze állandóan? Vagy egyáltalán normális már ez a rendszer? Csak azért kérdezem, mert ugye amióta iPhone-m van abszolút nem követem a fejlődésüket és bennem az van, amit akkor tapasztaltam utoljára, hogy egy használhatatlan, instabil, optimalizálatlan rendszer.



2020. febr. 7. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Igen de már kb 2-3 éve használhatóak a mai androidos telefonok is. Kivéve a kínaiak (nem beleértve a huaweit, xiaomit, oneplust). Alsókategóriában csak xiaomi az egyetlen amit tudsz normálisan idegromlás nélkül használni. Samsung már középkategóriában is jó telefonokat gyárt és még jó ár/érték arányba (ezt reméljük mindig így lesz).
2020. febr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 qkker1 ***** válasza:
45%
Leginkább azért omlott / omlik össze a droid, mert minden gyártó szanaszét
2020. febr. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 qkker1 ***** válasza:
62%

moddolja.

Én ezért használok Nokiát, csak az alap droid van rajta, a frissítéseket is elsők között kapja meg, nem kell várni míg átírják. /bocs véletlenül elküldtem félidőben/

2020. febr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Persze, hogy akadnak teljesen normális Androidos okostelefonok - hozzáteszem: régebben is akadtak, csak sokkal drágábbak.

Amit tudok ajánlani: Xiaomi Redmi Note 8T és 70E Ft-ért vihető, 2 éves garanciával.

Van még 80E Ft körüli áron Motorola Moto G8 Plus is.

Mindkét okostelefonnak ugyanaz a központi chip-je, de én inkább a Xiaomi-t javasolnám neked a kedvezőbb ára miatt is.

2020. febr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Alex Fly ***** válasza:
66%
Teljesen jó és használható az Android, nekem soha nem volt vele gondom. Az említett esetek 90%-a user error...
2020. febr. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%

A válaszom előtt leszögezném előre hogy már jó pár Androidos készülékem volt és nem vagyok elvakult Apple Fan.

Mint fentebb is írtam volt egy párhoz szerencsém akkoriban S2, Note 1, S4, Note 4, majd sokkal később Huawei P smart még az első.

Minden egyes darab ugyan azt produkálta. Az első hétben tűrhető sebesség aztán amit a kérdező is említett. Fagyások, összeomlások stb..

Ahogy megfigyeltem ez leginkább a Samsungokra mintsem a Huaweire jellemző.

Konkrétan olyannyira hogy ezek az összeomlások és irgalmatlan fagyások Jelen vannak majdnem újkorától a 900 EZER(azaz leírva KILENCSZÁZEZER) Forintos Samsung Smart Tvmen is, ahogyan a Hűtőszekrényen, a MIKRÓN! De még a mosógépen is.(Na igen soha többet Samsung az biztos)


Mint felettébb írtam a Huaweire nem volt Ennyire! Jellemző. Úgyszíntén ismerős körökben sem.

Rokonék vettek nem rég valami “Samsung Tab A nevű táblagépet“, ugyan ezt produkálja.


Nemrég osztottak nálunk pár céges telót, S10 illetve S10e készülékeket konkrétabban. Had ne mondjam hogy kb ugyan azt csinálják mint eddig. És ne akarja nekem senki beeadni hogy azok közűl akik kaptak SENKI nem tudja normálisan használni.


Én már pár éve áttértem az Applere és hálistennek megoldóttak az efféle problémáim.

Jelenleg is arról írok 11 Pro Max.

Megjelenés óta egyetlen egy fagyás vagy crash sem jelentkezett. Pedig még újraindítva sem volt.

És ez ugyan így volt az előző modellekkel is X, XsMax, iPad, iMac, Macbook stb..

2020. febr. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 firehawk_3 válasza:
39%
Természetesen ma már megéri Androidot venni, nagyon jó, és használható, IOS után kicsit furcsa, de jó és megbízható.
2020. febr. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%

Persze, nem 10 000 Ft-os kínai vackot kell venni akkor nem fog szaggatni. Nekem A70 van jó ideje 1x nem fagyott le, 1x nem crashelt ki :).


Mai telefonokkal szinte semmi gond nincsen, csak a nagyon olcsónál van jelen az akadozás. De ez árban is benne van. Fizetsz 40 000-et akkor elfogadod, hogy lesz néhol akadás, fizetsz 70 000+-t egy telefonra nem fogsz szembesülni laggal.

2020. febr. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!