Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha elsődleges szempont, hogy...

Ha elsődleges szempont, hogy olyan telefont vegyek ami legalább 4 év múlva is normálisan (gyorsan) működik, mit ajánlattok?

Figyelt kérdés
kb 250k értékben
2019. aug. 30. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát.. igazából nekem az a tapasztalatom, hogy ha nagyon sok pénzt adsz érte, nagyon jót veszel, bár működik 4 ev múlva de korántsem lesz tökéletes.


Én inkább azt javasolnám, hogy felezd meg az összeget, vegyél egy Xiaomi Mi9-et, majd 2,5 év múlva add el annyiért amennyit adnak érte, és vedd meg az aktuális "budget csúcsmodellüket". Jobban fog működni az másfél évesen, mint egy ma vásárolt csúcs-csúcsmodell 4-5 évesen.


Mondom ezt úgy, hogy én is egy rakás pénzt kiadtam az új iPhone 8plus-ért anno, ha most állnék ott, tuti vennék egy telefont feleannyi pénzért, aztán most meg már a cserén járhatna az eszem. Úgy voltam vele mint te, hogy gondolkozzunk hosszabb távon, de ugyanúgy amortizálódik, hiszen használom, szóval nem lesz belőle dupla annyi élettartam. Szerintem kibír mondjuk 3 évet és utána lejár az ideje.

2019. aug. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy mostani iPhone jó lesz 4 év múlva is.
2019. aug. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van egy kb. 7 éves belépő szintű Lumiám, ami még tökéletesen működik (bár persze már nem támogatott, és nem is használom már telefonálásra). Ki tudja, mi lesz 4 év múlva? Szerintem ne ez legyen a fő szempont, senki nem lát a jövőbe.
2019. aug. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit egyértelműsíteném, hogy miért szeretném ha sokáig működne. Nyilván én is szeretném minél tovább használni, de általában le tudom cserélni ilyen összegben a telefont kétévente. Viszont továbbadom a családban, aki ezt nem feltétlenül teheti meg. Majd amikor ő megkapja az én újabb használt telefonomat, ő mégtovább adja a családban, oda már nyilván viseltebben kerül, de azért még használható legyen. Tehát szeretném ha még utánam kiszolgálna 2 embert 2 évig, és legalább az elsőt még normálisan.
2019. aug. 31. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!