Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy lépjek ki a biztonságos...

Hogy lépjek ki a biztonságos üzemmódból?

Figyelt kérdés

Pár napja leejtettem a telefonomat, azóta úgy érzékeli, hogy a halkítás folyamatosan be van nyomva. Ma újra kellett indítanom a telefont, és biztonságos üzemmódba kapcsolt vissza. Utánanéztem, ez a beragadt gomb miatt van. (Fizikailag nincs benyomva, csak úgy érzékeli a telefon.)


Próbáltam újraindítani, újraindítás közben különböző gombokat nyomva tartani, gombkezelő appot letölteni (amit a biztonságos üzemmód miatt nyilván nem tudok megnyitni).


Mit próbálhatnék még ki? Ki tudom esetleg szedni a hangerőszabályzó gombot? Szervizben milyen hamar tudnák megcsinálni? Ott kell hagyni? Érdemes elvinni? Emiatt kezdett ma gyorsabbab merülni a telefonom?


Samsung Galaxy A70



2020. febr. 16. 22:20
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

A gombnyomás egy folyamatos processzorhasználatot generál, hiszen állandóan halkítani/hangosítani akar, vagy weblapon fel/le lapozni, stb.


Ilyen jellegű "biztonságos üzemmódról" még nem hallottam, mert mi ebben a biztonságos?


A legtöbb készülékben patent gomb van (kevés használ drágább mikrokapcsolót), így valószínűleg azzal lesz a gond. Több probléma is lehet:

-elcsúszott a patent a helyéről és folyamatosan összezár

-benyomódott a patent és átfordult a rugózása, azaz nem pattan ki

-a gombsoron lévő szalagkábel részlegesen kicsúszott a csatlakozóból és így ferdén zárlatot okoz


Ha garanciális a készülék, akkor 30 nap és szerviz. Ha nem garanciális, akkor házilag is javítható megfelelő szerszámok segítségével.

2020. febr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


*biztonsági üzemmód, a lényege, hogy ilyenkor csak a rendszeralkalmazások (?) futnak. Az egyik módja a bekapcsolásának, hogy a telefon újraindításakor lenyomva kell tartani azt a gombot, ami nekem beragadt. Szóval alapvetően egy hasznos funkció hibajavításkor, de nekem pech, hogy pont így kell bekapcsolni.


A folyamatos processzorhasználat szerintem megvan, jelentősen gyorsabban merül most a telefonom, mint eddig.


Még bőven van garancia, ősszel vettem a telefont. Remélem, hogy hamar meg tudják csinálni, hétközben elég sokat kell használnom, és a SIM kártya nem jó az előző telefonomba. :/

2020. febr. 17. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!