Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehetséges kiiktatni a hangerő...

Lehetséges kiiktatni a hangerőszabályzó gombot?

Figyelt kérdés

A telefonomon tönkrement a hangerőszabályzó gomb alsó fele. A telefon úgy érzékeli, hogy a gomb folyamatosan le van nyomva, emiatt újraindításnál mindig biztonsági üzemmódba kapcsol, és csak a rendszeralkalmazásokat tudom használni.


Olvastam olyan alkalmazásról, amivel szabályozni tudom, hogy mit csináljanak a gombok lenyomáskor. Elméletileg be lehet vele állítani, hogy ez az egy gomb ne csináljon semmit.


A probléma az, hogy a letöltött alkalmazást a biztonsági üzemmód miatt nem tudom megnyitni.


Arról is olvastam, hogy ha rootolom a telefont, akkor elméletileg telepíthetek egy alkalmazást rendszeralkalmazásként. Ezzel el tudnám indítani a fent említett programot.


Szóval rootolás -> program telepítése -> gomb kiiktatása -> újraindítás biztonsági üzemmódba lépés nélkül. Ez működhet?


(Vagy esetleg átalakítanám az összes alkalmazásomat rendszeralkalmazássá, bár ez elég extrémnek tűnik.)


A telefonról mindent lementettem, úgyhogy az adatvesztés nem számít.



2020. febr. 20. 08:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szervizben megoldják a gombcserét (a gomb mögötti panelét).
2020. febr. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Olvastam olyan alkalmazásról, amivel szabályozni tudom, hogy mit csináljanak a gombok lenyomáskor. Elméletileg be lehet vele állítani, hogy ez az egy gomb ne csináljon semmit."

Cseszheted, az app csak a boot után kel életre, addigra a recoverybe küldő gombnyomás már rég megtörtént.


A gomb szervizes javíttatása lesz az egyetlen módszer, ha nem vagy elég fifikás az otthoni szereléshez.

2020. febr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


És ha az általam használt alkalmazásokat teszem rendszeralkalmazássá, az működhet?


A szervíz is egy opció, de gombcsere miatt lehet, hogy a kijelzőt is cserélni kéne, ami nagyon drága. Én nem merem itthon szétszedni, a fizikai szereléshet egyáltalán nem értek.

2020. febr. 20. 10:11
 4/11 anonim ***** válasza:
Ki kell cseréltetni a gonbot, milyen mobilról van szó?
2020. febr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Samsung Galaxy A70. Több telefonnal kapcsolatban olvastam, hogy kijelzőt is cserélni kellett a gombcserénél, nem tudom, hogy ennél a típusnál mi a helyzet. Illetve azt se tudom, hogy erre vonatkozik-e a garancia.
2020. febr. 20. 10:25
 6/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Nem úgy néz ki:

[link]

A cserélendő alkatrész:

[link]

2020. febr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!


Ha csak ennyit kell cserélni és a hátulján keresztül az nagyon jó hír, akár van rá garancia, akár nincs.

2020. febr. 20. 12:12
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hát, a szétszerelési videón emberünk mintha az oldalsó gombokig nem jutott volna el.


Mintha az azt tartó keret még mindig egy egység lenne az alaplappal és a kijelzővel.


Hát ebbe már én sem kotornék mélyebbre szívesen, pedig műszerész szakmám van.


A régi jó kis SonyEricsson K800i-t már csukott szemmel szedtem szét és raktam össze, de ez....

2020. febr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Visszaszívva, most vettem észre a gombok kis rézkábelét a leszedett szürke kereten.


Így tényleg nem vészes.


Egy dolog viszont nem látszott, a hátlapot fogó ragasztást meg szokták melengetni hőlégfúvóval vagy hajszárítóval, hogy engedjen.

2020. febr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Csinálmtam még egy utolsó biztonsági mentést és most indulok a szervízbe. Remélem nem lesz semmi bonyodalom.
2020. febr. 20. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!