Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung S10 vagy Huaweii P30?

Samsung S10 vagy Huaweii P30?

Figyelt kérdés
2020. febr. 20. 21:47
 1/6 anonim válasza:
Nah hàt erre én is kíváncsi vagyok
2020. febr. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A p30-nak hajszálnyival jobb a procija, és picit több az üzemideje. S10nek meg jobb a vízállóság elleni védelme (IP68, P30nak meg csak IP53), és a kijelzője. Árban meg érdekes, hogy P30 Pro is olcsóbb a sima S10nél.. úgyhogy nem kérdés, hogy Huawei.
2020. febr. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

"A p30-nak hajszálnyival jobb a procija"


P30, nem P30 Pro.

Kirin 980 Octa-core Processzor (2*Cortex-A76 Based 2.6GHz+ 2*Cortex-A76 1.92GHz + 4*Cortex-A55 1.8GHz)


S10:

Exynos 9820 (2x 2,7 GHz Mongoose M4 & 2x 2,3 GHz Cortex-A75 & 4x 1,9 GHz Cortex-A55)


Esetleg egyes tesztekben lehet ez vagy az jobb, de gyakorlatilag egyikről sem megalapozott kijelenteni, hogy jobb volna.


"picit több az üzemideje"


3650 mAh vs. 3400 mAh, OLED vd, OLED, hasonló procifogyasztás, mindkét teló átlagosan egy napot bír, nem igazán döntő szempont.


Az ár viszont az lehet.

Én azt mondom, ha az S10 ára ott van zsebben, akkor a P30 helyett már inkább a P30 Pro.


Kérdés, hogy mit használnál ki jobban, egy brutális zoom kamerát és éjjeli fotózást, vagy egy nagyon jól stabilizált nagyon minőségi videózást.


Az első esetben P30Pro, másodikban S10.


És itt van egy fontos szempont.

Mennyire szoktad óvni a telót, üvegfóliát szoktál rárakatni?

Mert sajnos az S10-re nehezen illetve drágán találsz csak olyat, amin az ultrahangos ujjlenyomat-olvasó korrekütl átlát, míg a Huawei optikai olvasója kevésbé kényes a fóliára.

2020. febr. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"P30, nem P30 Pro."

Tudom. Kirin 7nm es az Exynos pedig 8nm es. Minél kisebb a nm annál jobb, annál gyorsabb a proci. Ebből következtettem arra, hogy P30-nak jobb a procija. Igen a P30-ra értetzem most is, nem a Pro változatra!

2020. febr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

"Minél kisebb a nm annál jobb, annál gyorsabb a proci."


Hát, ha azt nézzük, hogy az áram 7/8 akkora utat tesz meg, akkor rá lehet fogni, de valójában nem igaz. A kapcsolóelemek kapcsolási ideje a fő sebességszempont, a kicsinyítés célja sem a méret miatti gyorsítás, hanem a fogyasztás és helyigény csökkentése (azzal több kapcsolóelemet tudsz bezsúfolni ugyanakkora helyre).


7 vagy 8 nm nem fog sebességkülönbséget eredményezni. Legalábbis ez a méreteltérés önmagában nem.


Más okból lehet bármelyik gyorsabb.


De szerintem jelentéktelen különbség lehet.


Egy AnTuTu benchmark sem igazán mérvadó.

2020. febr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Tudom. Kirin 7nm es az Exynos pedig 8nm es. Minél kisebb a nm annál jobb, annál gyorsabb a proci. Ebből következtettem arra, hogy P30-nak jobb a procija. Igen a P30-ra értetzem most is, nem a Pro változatra!"


Nettó fa**ság, a miértjét meg az előttem lévő leírta. Az tény, hogy fejlettebb a gyártástechnológia (az sem sokkal), az még nem jelenti automatikusan, hogy erősebb, maximum hatékonyabb, ha jól van implementálva.

2020. febr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!