Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik iPhone vízálló még...

Melyik iPhone vízálló még ennyire? Vagy hogy működik ez?

Figyelt kérdés
Egyik barátomnak iphone 7 plus telefonja van, nyáron voltunk strandon, vagy csak kint a tóban fürdeni és ő simán a zsebében hagyta úgy ment be a vízbe. Csináltunk pár képet is a víz alatt, és a telefon simán bírta neki. 3 éve megvan neki a telefon, és ő folyton úsztatja. Nyáron úgy ahogy írtam, ilyenkor meg simán szokott chatelni vagy videóchatelni a zuhany alatt...

2020. febr. 23. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, én azért egy csúcskategóriás telefont nem áztatnák, igazából semmilyet nem, mert ki tudja, milyen hanyag munkások rakták össze, vagy milyen occsó gépek kínában... De amúgy a 7-es széríától talán az összes. Azt nem tudom hogy az XR és a 11 is vizálló de a többi az tuti.
2020. febr. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
iPhone 7 és azok utániak. Nekem is 7 Plus van, nyáron lesz 3 éves. Én is beviszem vízbe.
2020. febr. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bátor a barátod...


A iPhone 7-es IP67-es besorolás ami annyit tesz:

"Az IEC 60529 szabvány szerint IP67-es besorolású (legfeljebb 1 méteres mélységig és legfeljebb 30 percig meríthető vízbe)

Az iPhone 8 és az iPhone 8 Plus porálló, cseppálló és vízlepergető. A vizsgálatokat ellenőrzött laboratóriumi körülmények között végezték. A készülék az IEC 60529 szabvány szerint IP67-es besorolású (legfeljebb 1 méteres mélységig és legfeljebb 30 percig meríthető vízbe). A porállóság, a cseppállóság és a vízlepergetés nem állandó jellemzők. A készülék ellenálló képessége a természetes elhasználódás eredményeként csökkenhet. Az iPhone-t nedves állapotban tilos tölteni. A használati útmutató írja le, hogyan kell megtisztítani és megszárítani a készüléket. A folyadékok okozta károkra a jótállás nem érvényes."


tehát: nem vízálló!


Az Xs az első ami vízálló:

"Az IEC 60529 szabvány szerint IP68-as besorolású (legfeljebb 2 méteres mélységig és legfeljebb 30 percig meríthető vízbe)

Az iPhone XS és az iPhone XS Max por-, csepp- és vízálló. A vizsgálatokat ellenőrzött laboratóriumi körülmények között végezték. A készülék az IEC 60529 szabvány szerint IP68-as besorolású (legfeljebb 2 méteres mélységig és legfeljebb 30 percig meríthető vízbe). A por-, a csepp- és a vízállóság mértéke nem állandó jellemző. A készülék ellenálló képessége a természetes elhasználódás eredményeként csökkenhet. Az iPhone-t nedves állapotban tilos tölteni. A használati útmutató írja le, hogyan kell megtisztítani és megszárítani a készüléket. A folyadékok okozta károkra a jótállás nem érvényes."

2020. febr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az iPhone 7-től mindegyik vízálló, különböző mértékben. Felelősséget egyik gyártó sem vállal, mert nem fogja tudni bebizonyítani, hogy tényleg csak 1/2 méter mélyre vitted le 30 percig, és nem mondjuk 20-ra.


Nekem XR van, IP67. Többször tettem csap alá tisztítás céljából, és zuhanyzás közben is használtam jópárszor. Az égvilágon semmi baja, sőt, amikor zuhanyzás után bedugtam a töltőt, kiírta, hogy víz van benne, és amennyiben folytatom, kárt tehetek a telefonban és a töltőben egyaránt (volt olyan lehetőség, hogy töltés folytatása). Én sem féltem a víztől, habár konkrétan úsztatva nem volt még víz alatt, csak vízsugarat kapott, azt viszont sokszor. Ettől függetlenül nem ódzkodom attól sem, hogy egy nyári Balatonozás közben bevigyem a vízbe, esetleg úsztassam.

2020. febr. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!