Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehetséges mobiltelefon és...

Lehetséges mobiltelefon és laptop hálózatba kötése? Hogyan lehet megoldani?

Figyelt kérdés

Van egy tp lnk routerem

A telefon látja is a laptopot de nem tudom "összeköttetést" létrehozni...kér egy jelszót és felhasználói nevet de én nem adtam meg semmi ilyet...



2020. febr. 29. 18:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azt a felhasználónevet és jelszót add meg, amivel a gépre is bejelentkezel. Ha nem kér jelszót a bejelentkezéshez, felhasználónév akkor is van, az amit telepítéskor megadtál, a jelszó mező pedig üres.
2020. febr. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél csinálni?
2020. febr. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Fileokat cserélni...esetleg akár szerkeszteni gépen valamit és menteni a telon...

Valamint hogy lehetne két gépet szintén összekötni az otthon csoportot próbáltam, de látni látom a fileokat viszont szerkeszteni törölni nem lehet ???

2020. febr. 29. 19:48
 4/13 A kérdező kommentje:
Plusz lenne egy 3. gép is azin viszont win 10 az előző kettőn win 8 van
2020. febr. 29. 19:51
 5/13 anonim ***** válasza:

Telefon és gép között én így csinálom.

A telefonra FTP szerver. Ebben beállítom, mit akarok látni.

A gépre valami fájlkezelő, ami FTP kliens is. Pl: Filezilla.

A telefonon elindítom az FTP szervert, amit kiír(IP, port) azt beírom a Filezillába. Az egyik ablakában a telefont látom, a másikban a gépet. Lehet másolni oda-vissza.

[link]

Ha már be van állítva, könnyen használható.

2020. febr. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
de ezzel csak a gépen látom a telefont? telefonon hogy látom a gépet?
2020. febr. 29. 21:21
 7/13 anonim ***** válasza:

Fájlcseréhez, mentéshez?


Veszel fillérekért egy USB-micro USB kábelt, és egy pendrive-al megoldod.

2020. febr. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha van neted, akkor a google drive-nál nincs egyszerűbb.
2020. márc. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Arra esetleg ötlet hogy különböző oprendszer (win10-8) közt működjön az otthon hálózat?
2020. márc. 1. 11:47
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az FTP szerver a legjobb megoldás.

Lehet FTP szervert létrehozni telón és gépen is (az én telómon például van is gyárilag FTP szerver, de elég fapados).


Én TotalCommander fanatikus vagyok, azt használom gépen és nekem elég a teló gyári FTP szervere jelszóval védve, annak ellenére hogy az egész belső tárhelyet megosztja, amit gépen a TotalCommanderrel (ami 2 ablakos fájlkezelő) írok/olvasók...


Play áruházban van több (profin) beállítható FTP szerver progi is...


Illetve lehet ezt fordítva is, ha valakinek az kényelmesebb (szerintem nem az). Lehet FTP szervert gépen létrehozni és azt elérni telóval írás/olvasás erejéig...

2020. márc. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!