Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 6s vs buta telefon,...

Iphone 6s vs buta telefon, süket a vonal?

Figyelt kérdés

Adott egy iphone 6s és egy samsung “buta” telefon. Külön külön minegyik működik, bárkit felhívunk, minden működik. De ha az iphoneról felhívom az egyszerű telefont, és felveszik, 5 esetből 4-szer vagy süket a vonal és nem halljuk egymást, vagy talán az első szó hallatszik, aztán több semmi.

Tapasztalt már valaki ilyet? Mi okozhatja?



2020. márc. 4. 11:02
 1/7 Mr. V. ***** válasza:

Ilyet még nem tapasztaltam, de elképzelhető, hogy ha a buta készülék régi, akkor csak a GSM hálózatot ismeri és annak a hangkódolását, így a 3-4G-nél használt kodeket nem ismeri, ám nem is biztos, hogy kéne, mivel ezt az adótorony neki lefordítja, ha GSM vonalon csatlakoznak rá... tehát ennek fényében meg kéne próbálni egy másik helyszínen, egy másik adótoronyra csatlakozni, lehet csak az adott toronyban egy ilyen kisebb hiba.


Ez persze csak feltételezés.

Engem ha 4G vonalról hívnak (általában 1 ember), alig hallanak, míg ha 2-3G-s vonalról, akkor tökéletes, hangos mindenkinél. Én 2G (GSM) vonalon használom a készüléket, mert jobb a lefedettsége és kevesebbet fogyaszt így a készülék a ritkább újraregisztrálás miatt. De az említett illető viberen ugyanazzal a mikrofonnal, hangszóróval már hall mindent, csak telefonhívásnál nem. Ezért gondolom, hogy e konverzió lesz a ludas.

2020. márc. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Két dolgot kérdeznék:


1.) Az iPhone Vodafoneos?


2.) Ha igen, 4G-n használod?


Azért a kérdések, mert a Vodafone 4G VoLTE szolgáltatása jelenleg iszonyat bugos. Én is szenvedek vele, már huszonnyolcszor hívtak a Műszaki Csoportjuktól.

2020. márc. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem süket, hanem siket. A mozgássérültekre se mondhatjuk, hogy béna. (én siket vagyok és ez a "süket" szó bántó!!)

Aki lepontoz az legyen siket!

2020. márc. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3# egy telefonvonalról van szó. Nem hiszem hogy neki bántaná a lelki világát. A siket ugyanúgy bántó, a halláskárosult az ami nem bántó. Pont mint németben sem taubot mondunk hanem gehörlost.

Ha téged egy ilyen kérdés bánt, akkor nem a hallásoddal van a legnagyobb baj.

2020. márc. 4. 14:07
 5/7 A kérdező kommentje:

1# 2# Köszönöm a válaszokat! 3g-n megy a telefon, az Lte-t ki lehet kapcsolni, a 3g-t sajnos nem. Elkezdtem utánaolvasni egyes írása alapján, vodánál nem lenne elvileg lehetőség kikapcsolni, de ez nem az. Congstarnal vettem ami a t-online alvállalata, de sajnos itt sem tudom lekapcsolni. Van egy menüpont “datensparmodus”, de nem tudom mi rejlik mögötte. Lehet h mégis ott lekorlátozza 2g-re.


Egyébként a helyváltoztatás megmagyarázná, hogy miért van amikor megy, de a munkahelyről sosem tudom felhívni.

2020. márc. 4. 14:11
 6/7 anonim ***** válasza:

"A siket ugyanúgy bántó, a halláskárosult az ami nem bántó."


A siket nem bántó. Ez most olyan mintha mozgássérültet mondanánk mozgáskárosult helyett. Bántó? Nem. A süket ami bántó!

2020. márc. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A siket nem bántó. "

Ki szólt hozzád te süket!

2020. márc. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!