Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefonom nagyon lassan...

A telefonom nagyon lassan töldődik. Régen másfél óra alatt fenn volt 100-on, most 2 és fél órája töltöm, és 58 százalékon van. Miért van ez?

Figyelt kérdés

2020. márc. 7. 16:02
 1/6 Mr. V. ***** válasza:

Több oka lehet:

A töltő csatlakozója koszos, korrodált.

A táp elöregedett, hibás, nem ad ki eleget.


(Ezeket lehet mérni 3C Toolbox Pro-val, ami képes kiírni mA-ben a töltési áramot. Ez régebbi készülékeknél átlag 500mA (droid 2.3-4.4), újabbaknál (droid 5.1) átlag 1A, még újabbaknál 2-3A is lehet.)


Az aksi nem valószínű, hogy romlott ennyit, mert a rossz aksi hamarabb töltődik fel, csak tárolni nem képes.

Azaz ha 1 óra alatt feltölt, akkor lesz aksicserés, így a csatlakozás vagy a táp a gyanús, netán a kábel. Sok vékony kábelen akkora a veszteség, hogy okozhat ilyet.


Javaslom pl. egy USB 2.0-ás csatlakozóba (laptop, PC) próbáld dugni a kábelt, az 1A-t tud. USB3.0 2A-t is tud, ha többre van szükség... így a tápot kizárhatod. Ha ott is döcög, még mindig lehet kábel vagy csatlakozó probléma is.


Esetemben nem USB-s, hanem bölcsős töltő van a készülékhez és ha rosszul érintkezik, akkor bár jelzi, hogy tölt, de mégis merül. Én ezért használom a fent nevezett programot, mert ha 1-88%-ig nem 950mA-1000mA között tölt, csak kevesebbel, akkor nem érintkezik rendesen.

2020. márc. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyengülő akksi, vacak kábel, ócska töltőfej, stb...
2020. márc. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gyári töltő van, szerintem nem annyira vacak :D (xiaomi mi a1).Mostmár rendesen töltődik, nem tudom mi volt a baj, de köszönöm mindenkinek a segítséget
2020. márc. 7. 16:26
 4/6 A kérdező kommentje:
Megint fent állt a probléma, szerintem koszos a csatlakozó. Mostmár egyáltalán nem tölt. Vigyem el szervízbe hogy tisztitsák ki?
2020. márc. 7. 16:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Hacsak koszos, akkor kitisztíthatod.

Valami vékony tárggyal (pl. tű) piszkáld ki belőle a szöszöket.

Ha ez nem segít, akkor valószínűleg rossz a csatlakozó. Xiaomiknál sajnos ez gyakori probléma. Szervízben 5-10 ezer Ft-ért cserélik. Ha ki tudod cserélni magadnak, akkor párszáz Ft ebay-ről.

2020. márc. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A csatlakozó elején összegyűlt sok por, de kiszedtem belőle, és mostmár jól működik.
2020. márc. 7. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!