Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mitől kezdett el romlani az...

Mitől kezdett el romlani az iPhone 11 Pro Max telefonom akkuja? Február közepéig 100% volt. Most viszont már csak 98%. Pedig még teljesen lemerülni sem hagyom.30-40%-nál töltőre teszem.

Figyelt kérdés
2020. márc. 11. 01:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert a fizikát nem lehet megtréfálni.
2020. márc. 11. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert elhasznalodik akarmit csinalsz..ne nezegesd a %-ot csak hasznald.. Felesleges 30-40%-nal felrakni,semmit nem ersz vele..Ne meruljon le teljesen aza lenyeg.
2020. márc. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

A mai elektronikus eszközök nem arról lesznek híresek, hogy 10-év után is teljesen jól használhatóak lesznek. Értelmetlen több százezreket kiadni értük, mert 2-max 3 év múlva majdcsak dobhatod el.

Az iPhone telefonok is ugyanolyan Kínában készült alkatrészből készülnek, mint a többi telefon, ahogyan az autó gyáraknál is megfigyelhető ugyanazon alkatrész beszállító!


Lehet az anyagromlás is, de szoftveresen is lehet sokmindent befolyásolni például készüléket belassítani!

2020. márc. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
41%

"Pedig még teljesen lemerülni sem hagyom.30-40%-nál töltőre teszem."

Mert bedőltél a neten terjedő butaságoknak. Az akkut nem tudod túlmeríteni. Legfeljebb, ha töltetlenül 1 évre magára hagyod. Nincs ember, aki rá tudna mutatni az Apple ezzel kapcsolatos ajánlására:

[link]

Mert nincs ilyen ajánlás.

Ahogy észrevettem, egyesek képzeletében a kijelzett 0 % töltöttség úgy él, mintha az lenne a halál. Azt hiszik, ez 0 V feszültséggel egyenlő, csakhogy ez hatalmas tévedés.

0 % csak annyit jelent, hogy a telefon táplálásához nincs már ereje, de elárulhatom, hogy egy zsebrádiót például még legalább egy napig elvinne, kis hangerőn.

A 0 % nem túlmerítés.

Noha a szakmai ajánlások szerint ezek az akkuk tetszés szerint tölthetők, de én lassan már kezdek a másik végletbe hajlani. Elkezdtem tesztelni egy mástól kapott akkut, a saját szokásaim szerint: mindig maxra töltöm, maradhat egész éjszakára is, majd mindig "ütközésig" merítem, lehetőség szerint.

Lehet, hogy képzelődöm, de hónapok alatt az üzemidő nőtt, egyre ritkábban kell tölteni.

Furcsának találom azt is, hogy a korábbi telefonjaimnál is ezt a szokást követtem, de ezek máig élnek. 17 éve váltottam egy Li-ionos telefonra, az is működik még, ráadásul sokáig tartja a töltést.

Valamit rosszul csinálok, hogy nálam nem purcannak ki a Li-ion akkuk?

2020. márc. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
41%
Előbb kimaradt, de talán számíthat: minimális töltőáramot alkalmazok, ami nem melegíti különösebben a készüléket.
2020. márc. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nekem a 2,5 éves 8 pluson is 93%-os az akksi pedig nem kíméltem.

a fél éves 11 proban meg 100% és ezt sem kímélem.


figyeld és ha továbbra is gyors ütemben romlik akkor valszeg hibás az akku és még a gari lejárta előtt verj ki az appleből egy új akksit.

2020. márc. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nekem a 8 Plus két év után 84%-ig ment.

Viszont a Pro Max ha töltöm nagyon melegszik. Bár tény ezzel a hozzákapott töltővel elég gyorsan feltölt.

2020. márc. 11. 12:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Gagyi azert
2020. márc. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az hogy milyen gyorsan merül az attól is függ, hogy milyen a környezet hőmérséklete. Ha hideg van, akkor gyorsabban merül, ha meleg van (pl 30 fok) akkor is gyorsabban fog merülni. Reális a 7°C-25°C között tartani a telefont, hogy ne merüljön gyorsan.
2020. márc. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!