Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mivel lehet a telefont fertőtl...

Mivel lehet a telefont fertőtleníteni, megtisztítani a vírusoktól?

Figyelt kérdés

Természetesen anélkül, hogy tönkremenne, beázna.

A szilikon tokját simán leveszem, és elmosom szappanos vízzel. De mit csináljak a kijelzővel (amin fólia van), és az ujjlenyomat olvasóval (ami a készülék hátulján található)?



2020. ápr. 3. 17:46
 1/10 anonim válasza:
Nedves papírtörlővel, persze ami antibakteriális. :)
2020. ápr. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Antibakteriális cuccal a vírusok maximum kiröhögnek...
2020. ápr. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bármilyen vírusölő szerből egy kicsit ráraksz egy pár cseppet és áttörlöd akkor attól nem ázik be és jobb mint a semmi. Én mindig alkoholos törlőkendővel átszoktam törölni koronavírus ide vagy oda, viszont ha jól tudom az jó koronavírus ellen is.
2020. ápr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

[link]

"Az iPhone tisztítása

A cikk bemutatja, hogyan lehet megtisztítani az iPhone-t."

De lehet, hogy Androidhoz is jó.

2020. ápr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én jól kicsavart mosogatószeres vizes ruhával törlöm át, és utána egy tiszta ronggyal szárazra. Így nem kap annyi vizet, hogy baja legyen, legalábbis eddig bírta (pedig nem vízálló, több éves modell). A koronavírust minden zsíroldószer elpusztítja, így a mosogatószer is.
2020. ápr. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én attorlom 70-80 százalék közötti izopropil alkohollal. Hogy jó e nem tudom de ennyi amit tenni tudok
2020. ápr. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"antibakteriális"


persze meg dörzsölje be fokhagymával és egyen hozzá gyömbért :DDDD


én antivirális fertőtlenítős kendővel szoktam áttörölni.

Az antibakteriális kendőket meghagyom akkora ha baktériummal szennyerőzik a telefon.

2020. ápr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezek az antivirális fertőtlenítők vagy az alkohol nem károsítják a telefont? Vagy a fóliát nem oldják le róla?

Hallottam valamit, hogy a fertőtlenítőszerek úgy is beszivároghatnak a készülékbe, ha nem közvetlenül fújom rá, csak egy olyan törlőkendővel törlöm át, és károsítják az elektronikáját.

Eddig szappanos, enyhén nedves törlőkendővel próbálkoztam, de attól is vizes lett. Meg utána hogy távolítom el róla a szappant?

2020. ápr. 3. 22:29
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha óvatos vagy nem szivárog bele a telefonokba. Azt írtad ujjlenyomat leolvasós tehát nem egy régi telefonról, az új telefonoknak pedig bőven bírnak annyi vizet vagy alkoholt.

Fóliát nem fogja leolvasztani bár nem tudom mire készülsz, hogy attól félsz, hogy leolvad a fóliád.

Sima alkoholtól vagy fertőtlenítő szertől (ami többségbe szintúgy alkohol tartalmúak) nem fog leolvadni

2020. ápr. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az alkohol nem, hiszen pontosan alkohollal szokták tisztítani ezeket, az elektronikát is.

Kell hozzá víz is de amit rakensz rafujsz annak a 25 százaléka víz az semmi annyi pára van ha télen bemész a lakásba

2020. ápr. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!