Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elég lenne a képernyot kicseré...

Elég lenne a képernyot kicserélni beázás esetén?

Figyelt kérdés
Beleesett a telefonom a vizbe, nem volt semmi baja, de kikapcsoltam egybol, másnap bekapcsoltam és fél oraig jo volt, utana a képernyo meghalt. A telefon maga mukodoképesnek tunik, elindul, hallom a képernyo lezáro hangot is, viszont nincs képe, csak bekapcsol a panel de feketen világit(látszik hogy mukodik,de értelmes képet nem ad.) Ha rendelek hozzá uj LCD panelt mukodne valoszinuleg? A képernyovel lehet csak a gond?
2020. ápr. 6. 12:01
 1/6 A kérdező kommentje:
És az lehetséges igy hogy a csatlakozassal tortént valami és ha szétszedem és megigazitom rendbe jon?
2020. ápr. 6. 12:02
 2/6 anonim ***** válasza:
Annak a telefonnak már az sem fog ártani, ha te magad szerelgeted. Hajrá !
2020. ápr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg éppen belülről eszi a korrózió a telefonod, és rövid idő múlva kuka lesz az alaplap.


De ez ugye attól is függ, mennyi ideig volt vízben, hogy esett bele, hova folyt be a víz...


"A képernyovel lehet csak a gond?"

Nem, meg fogja enni a rozsda.


Szedd szét, hagyd kiszáradni, aztán talán működőképes marad. Bár annál nagyobb hülyeséget, hogy vizesen bekapcsolod, nem is csinálhattál volna.

2020. ápr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"Ha rendelek hozzá uj LCD panelt mukodne valoszinuleg?"

Értelmetlen ilyeneket kérdezni, látatlanban senki nem tudhatja. Ennek az a normális módja, hogy szétszedni, megvizsgálni.

2020. ápr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdem, mert volt már Galaxy tabletem ami vizbe esett, és semmi jelet nem adott, majd pár hónap után ujra bekapcsolt és mai napig mukodik. Pedig ennek már 4-5 éve
2020. ápr. 6. 14:07
 6/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Én is láttam már szervizben olyan készülékeket, amiben korábbi beázás nyomai látszottak, de nem az volt a baja, kiszáradt.

De láttam sokkal többet, ami szétrohadt, netán totálkáros lett. Ebből nekem az jön le, hogy soha nem tudhatod, de ha szavazni kellene, az én szemszögemből a rohadás győz nagyobb eséllyel.

Meg azt is tudom, ha én így járnék bármivel, azonnal áramtalanítás, szétszedés. Ahogy mondani szoktam, nem félek a fázistól, kezet fogok vele bármikor (ha szigetelt a talpam), de ilyen dolgoktól jobban tudok félni. Mert ezt hozza magával a tapasztalat.

2020. ápr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!