Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy akumulátor megromolhat...

Semmi, szinte por.. kérdése:

Egy akumulátor megromolhat áltában?

Figyelt kérdés
Vettem egy telefont újonnan, viszont maga a modell már régebbi, 2016-os flagship, egy Sony Xperia X Performance egész pontosan. Nem volt kibontva, tényleg teljesen új állapotban érkezett. Az aksi viszont le volt merülve a készülékben, nem kivehető aksiról van szó. Feltöltöttem és el kezdtem használni, de nem vagyok elégedett az akku idővel. Azóta 2x lemerítettem teljesen és újra feltöltöttem teljesen, hogy kalibráljam az akksiját, de nem lett sokkal jobb a helyzet. Létezik, hogy bár a telefon új és bontatlan, a kora miatt beleromlott az akksija? Vagy túl sokat várok el a készüléktől?

2020. ápr. 22. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Már évek óta minden telefonban lítiumos akksi van.

Ezeket pont attól kopnak a legjobban ha teljesen lemerítik.


És igen kémiailag öregedik az akksi folyamatosan akkor is, ha nem volt használatban.


Bővebben:

[link]

2020. ápr. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Létezik, hogy bár a telefon új és bontatlan, a kora miatt beleromlott az akksija?"

Persze, attól, hogy új, még olyan, mintha lemerítve tárolnád a telefont. Bár fura, azért ha 50%ra volt töltve (ahogy szokták) akkor 4 év alatt nem kellett volna ennyit merülnie...legalábbis még a 2012-es Pocket Neo-m, amit talán négyhavonta egyszer kapcsolok be, is mindig max 1%al mutat kevesebbet.

2020. ápr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Az természetes, ha ennyi idő alatt úgy lemerül, hogy már nem tud bekapcsolni.

Viszont ez nem jelenti, hogy a feszültség beesett volna nagyon a kritikus 2,5 V alá, amikor már a cellavédelem is lekapcsol.

Megjegyzem, amikor 2,8-3 V üresjárási feszültség mérhető, az akku már akkor is olyan gyenge általában (csak kevés áramot bír leadni), hogy a telefon nem képes vele bekapcsolni.

Az elvárásokat sem ártana tisztázni, hiszen ha terheled, melegszik a processzor, akkor hamarabb merül, ez már csak ilyen.

2020. ápr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!