Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehetne használni az 5G...

Lehetne használni az 5G sebességet csak 4G-s telefonnal is, ha készítenének 5G-s wifi routereket?

Figyelt kérdés

Az én telefonom wifin simán tud 300mbit/s le és feltöltést. (Gigabites routeren tesztelve lett)

Akkor minek bele az 5G? A mostani mobilnetem is olyan, hogy nem közvetlenül a telefonon netezek, hanem van egy ilyen kis mobil router, ami szórja a wifit és azon. Annyi hátránya van, hogy picit kényelmetlen így, mert ezt is hordani kell, tölteni. Viszont 5000 ft-ért van 50gb-om így, nem pedig 5gb-om.

Ha a mai telefonok wifije simán tudja a 300mbit/s-ot, akkor minek erőltetni az 5G-s telefonokat, hiszen erős hardwer kell hozzá, egyelőre olcsó telefonokba nem lehet tenni. Nem volna egyszerűbb 5G-s wifi routereket csinálni?

Akkor a "régebbi" telefonokkal, amik nem tudják az 5G-t, is simán lehetne használni az 5G adta sebességet.



2020. ápr. 23. 08:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az 5G nem wifi.

A 300mbit wifi hatótávja néhány méter. Ahogy távolodsz, csökken a sebesség is.

Az 5G egy új mobilhálózat. Nem keverendő össze az 5 GHz wifivel.

2020. ápr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Zzzoli ***** válasza:
100%

300mbit/s (milibit) az nagyon kevés a mai világban.

Az 5G az 1Gigabit/szekundumot is tudhat jó esetben, olvass utána.

Az elgondolás nem rossz, de nem a 300Mbit/s es routerekben gondolkodva.

Ha van egy olyan 5G képeshordozható mobil routered, ami tud 5GHz es frekvencián is adni, tegyük fel egy AC1900-as és van olyan telód ami szintén alkalmas az 5GHz-es wifi vételére, akkor megfelelő közelségben a telefonhoz, ideális, zavarmentes környezetben, el tudsz érni viszonylag magas átviteli sebességet.

2020. ápr. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem keverem össze az 5G-t az 5ghz wifivel. Jelenlegi mobil wifi routerem 4G-t tud. Nem lehetne 5G-set gyártani? A jelenlegi 4G 20-30mbit/s sebességet tud. Azt mondják, hogy az 5G 10X ennyit. Ha a telefon wifije csak 300 mbit/s-ot tud, bőven elég.
2020. ápr. 23. 09:05
 4/16 Szirty ***** válasza:
62%

"Ha a mai telefonok wifije simán tudja a 300mbit/s-ot, akkor minek erőltetni az 5G-s telefonokat"


Hogy az utcán mászkálva bárhol használni tudd.

A WiFi nem tud ilyet!

2020. ápr. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Zzzoli ***** válasza:
100%

Fogalomzavarban vagy nem 20-30 milibit/secundumot (mb/s) tud a 4G, le vagy ragadva ezeknél a minimális sebességeknél. Ma már nem milibit van, hanem Megabit, meg Gigabit (Mbit/s, Gbit/s).

A milibit az ezredrész.

2020. ápr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#4

A mobil wifit is tudod bárhol használni. Elfér a szebedben. Nekem is ilyen van.

#5

Én is megaBIT/s-ról beszéltem. A 4G 20-30megaBIT/s-ot tud. Nagyvárosban, ahol nem 800mHz-es sávon fut a 4G, hanem 1600 vagy magasabb sávban, akkor gyorsabb, 80-100 megaBIT/s is lehet. De ez ritka. Magyarországon jellemzően 800mHz-es 4G van, az meg csak 20-30 megabit/s-ot tud. (Amíg kínában szinte minden bokorban van 4000-5000 mHz-es 4G, az tud 200-400megabit/s-ot is akár)

2020. ápr. 23. 12:13
 7/16 A kérdező kommentje:
*elfér a zsebedben
2020. ápr. 23. 12:14
 8/16 anonim ***** válasza:

a mega az nagy M, a kicsi az mili.


és ahhoz, hogy a routered 5G-s mobilhálózatra tudjon kapcsolódni ahhoz olyan router is kell ami alkalmas rá, illetve az 5G hálózatnak is kell lennie a környékeden.


Az, hogy a router után milyen telefon, vagy más egy készülék van az már mindegy. lehet 4-3-2G-is ha a wifije tudja az ac vagy újabb szabványt. Ugyanis a routerhez már nem mobilhálózaton, hanem wifin kapcsolódsz.

Az már más kérdés, hogy annak a wifinek illik 5GHz-esnek lennie (neem, ne keverd az 5G mobillal!!), mert az tud 150környékénél többet - ha tud....

2020. ápr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8

Én is pontosan ugyan ezt mondom, és a kérdésem is erre irányul, hogy így nem volne-e egyszerűbb használatba venni az 5G-t?

Ennek csak kényelmi hátránya van: vinni kell magaddal mindenhova a mobil wifi routert, még a wc-re is, mert igen, ha 300MegaBit/s, vagy gyorsabb sebességet szeretnénk elérni, akkor a wifi routernek 5ghz-en kell mennie, nem 2.4, mert csak ez tud ekkora sávszélességet biztosítani, viszont az 5ghz-es wifinek sokkal kisebb a hatótávja.

Nekem itthon dual band wifim van, egyszerre sugároz 2.4 ghz-en és 5ghz-en. A szobámban jön az 5ghz fullon, de a szoba sarkában már csak 4-es erőséggel. A szomszéd szobában már csak 1 max 2. Többi szobában meg semmi. Viszont a 2.4ghz-et még a lépcsőházban is fogom.

Tehát csak kényelmi szempont, ráadásul ha utazunk, túrázunk, kirándulunk, egy power bankot is vinni kell, mert a mobil hotspot 3-4 óra alatt lemerül, ha 4G-t használ. Ha 5G-t használna, azt ráadásul 5ghz-en sugározná, lehet, hogy egy órát nem bírna.

De szerintem akkor is egy jó alternatíva lenne, mert középkategóriás telefonoknál is elérhető lenne a (szuper)gyors mobilnet.

Mondjuk az 5G mobilhálózat nagyon gyerekcipőben jár még, lehet, ha később jobban elterjed, gyártanak majd 5G-s mobil hotspotokat.

2020. ápr. 23. 14:49
 10/16 anonim ***** válasza:

igen, jól érted, jól gondolod.

de engedtessék meg nekem is egy kérdés:

miért?

miért kell ekkora sávszélesség? nekem 40-50 mega van és bőven elég még nagyfelbontású filmek letöltéséhez, streameléséhez is.

2020. ápr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!