Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Legjobb, legkorrektebb okostel...

Legjobb, legkorrektebb okostelefonok 150-180 ezer forint között?

Figyelt kérdés

Milyet érdemes venni?


(Játékok nem érdekelnek)


2020. ápr. 23. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Android vagy iOS?

Ha utóbbi, akkor egyértelműen az új SE.

2020. ápr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát inkább Android... Miért Iphone SE-ből van új, ami ennyiért már kapható?

Mit jelent, hogy "új" ez esetben?

2020. ápr. 23. 20:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Az SE-nek van egy 2020-as kiadása, az Apple legfrissebb hardverével, 180 ezer forintért.

Ha iOS-t akarsz, én tuti megvenném ezt.

2020. ápr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Android fronton én (SZUBJEKTÍV) ezeket venném ennyi pénzből:

Huawei P30 Pro

Xiaomi Mi Note 10 Pro

Xiaomi Mi 9T Pro

(talán S10e, de az ugye már egy éves modell, ettől függetlenül még mindig jó)

Samsung Note 10 lite, S10 lite


És az abszolút profi: OnePlus 7T.

2020. ápr. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen, azóta megnéztem az ápr.24-én érkező Iphonet, nem tűnik rossznak... Ami nekem nem teljesen egyértelmű, hogy a 64GB-os, ami 180,000 Ft-ba kerül, az ugye nem bővíthető?


Mert egy Mi Note 10 128 GB, ugyan nem bővíthető, de 9 ezerrel drágább és nem csak a tárhelye a több, de más szempontból is sokkal erősebbnek tűnik. Persze én laikus vagyok, de mind az előlapi, mind a hátlapi kamera is sokkal erősebbnek tűnik... Illetve az Iphone SE mindössze 3GB (ez hogy lehetséges egyáltalán 2020-ban?), a Mi Note 10 6GB rammal rendelkezik.


Szóval nem tűnik rossznak ez a SE, de olyasmi beütése van nekem mint egy 90-100 ezres telónak, ami 2* annyiba kerül, csak mert Apple.


Vagy valamit benéztem volna?

2020. ápr. 23. 20:45
 6/9 anonim ***** válasza:

"Vagy valamit benéztem volna?"

Nem, Apple terméknél amúgy is sokat fizetsz a márka miatt.

Volt már egyszer a kezemben iOS (6s+ és 7+ is), a rammal nem voltak gondok. A kamera meg kifejezetten tetszett, de ez ugye szintén szubjektív.

Azt ajánlom, menj be egy nagy boltba, pl MediaMarkt, nyomkodd meg őket, és az alapján dönts.

2020. ápr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Erre közben nem válaszoltam: " Ami nekem nem teljesen egyértelmű, hogy a 64GB-os, ami 180,000 Ft-ba kerül, az ugye nem bővíthető?"

Nem, egyik iPhone sem bővíthető SD-kártyával. De szerintem (!) a felhőtárhelyek korszakában ez már annyira nem nagy gond.

2020. ápr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az apple telók jobban optimalizáltak. Nem csak ramnál,hanem általában véve teljes rendszerszinten. Ennek az oka, hogy nem kell megfelelniük ezernyi hardvernek, min ahogyan az androidnak, hanem csak néhány típusnak. Szóval garantált a reccenésmentes működés így is.


Ettől függetlenül a 3 giga ram tényleg bazikevés egy ilyen árú telóhoz.


Mi note 10 az egy fotós mobil. Gyakorlatilag megpróbálták kihozni,hogy a legjobb kamerát beépítik a lehető legolcsóbb készülékbe,ami azt ki tudja szolgálni hardveresen és marketingileg. A megjelenésekor ez volt a legjobb kamerájú telefon a dxomarkon.


Mi 9t - ez kb ugyanannyit tud, mint a note 10, csak nincs benne a brutális kamera. De így is töketes amit tud fényképészetileg.


Mi 9t pro - ebben az akkori legerősebb processzor van. Az időtállósága miatt én ezt választottam.

2020. ápr. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Apple-nél teljesen más a ram pl:iPhone 6 1gb ram=Xiaomi redmi 9c 3gb ram, szóval az Apple-nél úgymond meg kell “szorozni” 2-3-mal a ramot és szerintem az se kb 6-7 gb ramos lehet android mércében.Azért kerül annyiba, mert pár év múlva se fog csökkeni sokat az ára és 6 év múlva is hű társad lesz nem úgy mint egy droid.64gb elég lesz soha nem értettem minek 128-256-512 stb...Legfeljebb lemented a képeket aztán meg kitörlöd azt kész.Szerinten iPhone XR.
2021. febr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!