Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mobiltelefonnak (régebbi...

A mobiltelefonnak (régebbi típusnak), illetve a mai okostelefonoknak jobb, ha kikapcsolt állapotban töltődik az akkumulátoruk?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 24. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
A régieket kikapcsolva kellett tölteni. Az újakat meg nem is lehet, mert ha elkezded tölteni, azonnal bekapcsol. Legalábbis az enyém.
2020. ápr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt mindkettő telefonom, mindegyiket bekapcsolva töltöttem. Nem vettem észre szokatlan mennyiségű kapacitásvesztést, tehát én azt mondom, hogy semmivel nem jobb kikapcsolt állapotban tölteni. (Max gyorsabban tölt fel.)
2020. ápr. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8 éves a butatelefonom, szinte mindig bekapcsolva töltöm. Még az eredeti akksi van benne.
2020. ápr. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
85%

Teljesen mindegy és a régieknek is mindegy volt.

22 éve az első telefonom Ni-MH akkus volt, annál sem volt sehol dokumentálva, hogy ki kellene kapcsolni.

Meg egyébként is szakmailag ez vicc, nincs ilyen.

2020. ápr. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Úgy töltöd ahogy akarod. Ennyi. Ezek a telók már minden ostobaságra fel vannak készítve.
2020. ápr. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
32%

Előbb nem részleteztem, csak az arányok érzékeltetésére:

Egy ilyen telefon készenlétben, tehát amikor csak figyel a hívásra, illetve néha kapcsolódik a toronyhoz, kb. 10 mA átlagáramot igényel.

Töltőáram a régebbieknél legyen mondjuk 700 mA.

Ha az akkuba bemegy 700 mA és kimegy 10 mA áram, akkor ki győz a végén?

De ez úgy van kitalálva, hogy még terhelés közben is több menjen befelé, mint kifelé, ezért végeredményben akkor is töltődni fog, csak lassabban.

2020. ápr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
33%
Persze, mielőtt valaki belekötne, az áram egyszerre csak egy irányba tud folyni, tehát a példában úgy nézne ki, hogy a töltőáram 700 mA, de abból elszív mondjuk 10 mA áramot a telefon, így csak 690 mA folyna az akkuba.
2020. ápr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Még a 10 mA áramot is felülbecsültem, ez már az okosabb telefonokra vonatkozik.

Egy régi telefon 800 mAh kapacitással, ami elállt készenlétben akár 2 hétig is, ez 336 óra.

800 / 336 = 2,4 mA átlagáram.

700-as akkuval egy hétig, az is csak 4,2 mA.

2020. ápr. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!