Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire igaz a IPhone vírus...

Mennyire igaz a IPhone vírus védelme?

Figyelt kérdés
Sokat hallottam arról, hogy az IPhone saját magától (bármilyen külső program népkül) védi meg magát állítólag ellentétben az Androiddal. Mennyi igaz ebből?

2020. ápr. 25. 12:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"ellentétben az Androiddal"


El kell keserítselek, az androidban is van gyári védelem. Valamint e-mail küldéssel sem lehet feltörni...

2020. ápr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi.
2020. ápr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen igaz. Az iPhone-ra nem tudsz vírusos alkalmazást telepíteni, mert csak Apple Store-os alkalmazást tudsz rá telepíteni.


Androidosra viszont tudsz “talált” alkalmazásokat (apk fájlokat) is telepiteni, pl. végtelen kredites játékok, ezek szoktak vírusosok lenni.


Ráadásul az iOS rendszere olyan, hogy az alkalmazások nem közös memóriát, tárhelyet használnak, hanem mindegyik külön sandbox-ban (sandbox=játszótéri homokozó) fut, így pl. nem is tudna működni rajta vírusirtó, mert az sem tudná olvasni másik alkalmazás által használt tárhelyet, memóriát, mert ahhoz csak az adott alkalmazás fér hozzá.

2020. ápr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

6-7 éve androidos telóm van, soha nem volt gondom vírussal.


Iphone max annyival "véd" jobban, hogy elég zárt rendszer, és nem igazán lehet külső forrásból szerzett programokat futtatni rajta. Ellenben az androidnál is ez csak a warezpistikéket fenyegeti, akik hülyék az egészhez.

2020. ápr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítésül, persze lehet jailbrake-elni (“börtönből kitörni”) az iOS-t is, akkor pedig már nincs sandbox architektúrából eredő védelem.

Ha ezt nem teszed, akkor vírusos alkalmazást feltehetsz injektáló alkalmazással (Cydia), ekkor saját tanúsítványoddal aláírva minősíted biztonságosnak az alkalmazást, de meg ebben az esetben is csak egy sandboxban fut, más alkalmazások adataihoz (memóriához, tárhelyhez) már nem tud hozzáférni.

2020. ápr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Félre értés volt! Én nem leszólni akartam az androidot csak hírből hallottam ilyet. Régen nekem is az volt és nekem se volt vele semmi bajom.

Egyébként a netes vírusokkal mi van? Pl olyan oldalakkal min lehetséges van, vagy pl reklámok ilyesmik tudnak vírust rakni rájuk?

2020. ápr. 25. 13:04
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"iPhone-ra nem tudsz vírusos alkalmazást telepíteni"

de lehet... sajnos fordult már elő, hogy vírusos appok voltak az App Storeban.

De az iPhone úgy működik, hogy az appnak van egy helye ahol ő dolgozhat, csinálhat amit akar, de onnan kitörni nem tud (sandbox) tehát a telefon többi részéhez nem tud hozzáférni.

A böngészőben letöltött oldalak sem tudnak hozzáférni a telefon más részeihez.

Ebből a szempontból nagyon jó az iPhone. És a Mac is... elég durva oldalakkal teszteltem és sosem kaptam be semmi vírust, pedig semmi vírusírtó, kereső nincs fent

2020. ápr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az remélem megvan mindenkinek, hogy az android is kernel szinten sandboxol.
2020. ápr. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatjuk hogy az Aplle termékek "hülyebiztosabbak" persze ezért meg is kérik a durva felárat.
2020. ápr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

"Androidosra viszont tudsz “talált” alkalmazásokat (apk fájlokat) is telepiteni, pl. végtelen kredites játékok, ezek szoktak vírusosok lenni."


Tudsz, miután ellentmondasz a biztonsági figyelmeztetésnek és direkt feltelepíted.

Nem magától megy fel, ne vicceljünk...

2020. ápr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!