Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi okozhatja a kamera körüli...

Mi okozhatja a kamera körüli melegedést?

Figyelt kérdés
Körülbelül másfél héttel ezelőtt az autóban utazva észrevettem, hogy a telefonom túlmelegedett. Azt gondoltam, hogy alapból nagyon meleg van, a kocsiban főként, én pedig mobilinternettel néztem térképet, hallgattam zenét, lényegében sok alkalmazást használtam, biztosan az okozza. Azóta azonban azt vettem észre, hogyha használom, túlzott mértékben ugyan nem, de a kamera körüli terület melegszik (amit lehet, eddig szimplán nem vettem észre), azonban az akkumulátora biztosan gyorsabban merül használat közben. Amint kinyomom az internetet rajta, egyből lehűl, s nem merül hosszú ideig egy százalékot sem, ahogyan eddig sem tette, ha kikapcsoltam rajta az internetet. Az ominózus nap előtt, amikor észrevettem a kocsiban a túlmelegedést, este zuhanyzás után vizes kézzel hozzáértem a kijelzőjéhez. Okozhatja ez a problémát vagy valami más az oka? Előre is köszönöm a válaszokat!
2020. ápr. 28. 00:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Szóval vezetés közben a telefonodat nyomkodod, nézed a térképet, stb., az igen!
2020. ápr. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az anyósülésen ülve. Ha én vezettem volna, azt írom, az autót vezetve, nem azt, hogy autóban utazva.☺ Szóval valóban, az igen!
2020. ápr. 28. 00:09
 3/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Eddig is melegedett szerintem, csak nem tűnt fel.

A "vizes érintés" meg szakmai szemmel inkább képzelgésnek minősíthető, semmi köze ehhez.

A mobilnetes kapcsolat bizonyos teljesítményt igényel, a processzor is dolgozik a hibajavításokon stb.

A rádiós átvitelben óhatatlanul zavarok, hibák keletkeznek, ezért bizonyos százalékban hibajavító biteket is kell sugározni, ez így működik a földi TV-adásnál is.

Utána a processzor dolga, hogy "kiizzadja" az átviteli hibák javítását.

2020. ápr. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!☺ A vizes érintésre is csak azért gondoltam, mert nem tudtam semmi máshoz kötni, de megnyugodtam.
2020. ápr. 28. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!