Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy lehet teljesen kikapcsoln...

Hogy lehet teljesen kikapcsolni a helymeghatározást mobilon/laptopon?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ha ki is kapcsolom a telefonomon a helymeghatározást, akkor is valamiért érzékeli, hogy melyik városban vagyok. Erre a legjobb példa, hogy facebookon és gmail-en is meg lehet nézni melyik városból jelentkeztem be, hiába tiltottam le ezeket az alkalmazásokat a helymeghatározásról. Ez miért van és mit tehetek ellene?
2020. ápr. 30. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

az internet alapján mér be.


volt ebből botrány nem is túl régen amikor a facebook meg bluetoothon keresztül mérte be a helyet úgy, hogy megkereste bluetooton a közelben lévő más facebook alkalmazásokat amik olyan eszközön futottak amiknél nem volt letiltva a helymeghatározás és azok alapján határozta meg a helyzetet.

szal elég nehéz teljesen letiltani mindent

2020. ápr. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A mobil a cellainformációkból tudja, azaz, hogy a telefon melyik GSM adótoronyhoz csatlakozik. Ezt nem tudod kikapcsolni, csak ha kiveszed a SIM-kártyát, vagy repülő módba kapcsolod a telefont
2020. ápr. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A helymeghatározást gyakorlatilag lehetetlen kikapcsolni (Feltéve, ha nem internetezel az adott eszközön).

Ha wifiről felmész a netre, egyből látszik, hogy melyik városban, vagy faluban vagy, tökmindegy, hogy van-e a telefonodban sim kártya, vagy nincs, mert ez internet szolgáltatótól függ.

2020. ápr. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Cellainformáció nem csak a szolgáltató által tudható? Telefonra van olyan alkalmazás, ami ezt kiolvassa és lokalizálni képes? Ha nincs, akkor ilyen nincs szerintem.

IP-cím alapján pedig csak pontatlanul talál meg, másik várost is jelezhet.

2020. ápr. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Szóval ha repülő üzemmódban netezek wifiről, akkor nem tudnak bemérni? :D

2020. ápr. 30. 20:53
 6/11 A kérdező kommentje:
Es laptopról sem lehet letiltani? Az elég fura, mert én úgy tudtam eddig, hogy abban nincs is ilyen funkció. És megis
2020. ápr. 30. 20:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Az ip locationt-t nem te csinálod, hanem a szolgáltatás szerverén történik a beazonosítás, de az is legfeljebb kb. város pontossággal. És minden internetező eszközödnek lesz ip címe, ha wifizel, akkor az otthoni szolgáltatásé.
2020. ápr. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A google maps helyez el egy sütit a böngésződön amikor a google-n keresést futtatsz az alapján tudja visszaköpni.


Böngéssz inkognitóba.


Összes google szolgáltatást mellőzd.


Mellesleg csak az láthatja ezt a sütit aki a géped, és a google közti titkosított kapcsolatba közétek ékelődik, vagy ha a google fiókod tárolja a helyelőzményeket akkor azt feltöri.

2020. ápr. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez kb amúgy annyira pontos, hogy újpesti vagyok aztán 3. kerületet ír ki, még akkor is amikor átmegyek csepelre, erről ennyit..
2020. ápr. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnos az inkognito ablak nem működik, így is kiírja. Esetleg ha ingyenes proxy-t használok és én választom ki az országot?
2020. ápr. 30. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!