Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha hosszú távra akar valaki...

Ha hosszú távra akar valaki telefont venni,5-6 évre, akkor érdemesebb iPhone-t venni?

Figyelt kérdés
Olyasmit olvastam, hogy az Androidos telefon csak 2 évig kap frissítést, az iPhone meg 5 évig.

2020. ápr. 30. 21:40
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
81%

A frissítésnek csak az iPhone-nál van jelentősége rövidebb távon, az Androidos telefonok a biztonsági frissítések megszűnése után is ugyanúgy működnek, csak a fokozott biztonságot igénylő szolgáltatások (pl. mobilfizetés) nem fognak működni, ilyet kb. 1000 emberből egy használ, szóval túl nagy gondot nem jelent. A nagyobb probléma inkább az android főverzió elavulása, bár mire ez a probléma jelentkezne, addigra a telefon általában már fizikailag is a végét járja. Pl. a 2015-ös 6.0 Marshmallow rendszert futtató telefonokon a mai napig elfut a legtöbb alkalmazás legújabb verziója.

Összefoglalva tehát, ez a frissítés hiszti tulajdonképpen egy nagy kamu, amit a gyártók terjesztenek azért, hogy az emberek gyakrabban cseréljenek telefont, így növelve a gyártók profitját.

2020. ápr. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
9%

Az iPhoneokok közül az 5s a legrégebbi ami még támogatott

2013-ban jelent meg! (ez volt a kedvenc iPhoneonom!)

van még kérdés? :D


iPadok közül pedig a 2012-es megjelenésüek is támogatottak még.

2020. ápr. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
23%

#2 egyetértek, plusz pont az Applenek



Egy Android telefon ami 2015 szeptemberi nár NEM támogatott, elvileg idén a 2016-osak is repülnek? Hol vagy Google, kapd össze magad.

2020. ápr. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Az 5s is támogatott még? 7 éves telefon. Nem tudom akkor honnan szedik az 5 évet, több helyen is olvastam
2020. ápr. 30. 22:49
 5/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, az 5s-t honnan szedtétek, meg se kapta az iOS 13-at.

A legrégebbi telefon, ami megkapta, az a 6s.

2020. ápr. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%

"Az 5s is támogatott még? 7 éves telefon. Nem tudom akkor honnan szedik az 5 évet, több helyen is olvastam"


4-5 év a minimum rebdszer támogatottság, de utána még pár évig is használható.


5s-t hosszútávra venni nem éri meg...

2020. ápr. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
70%

Kíváncsiságból előkerestem a 7 éves, Android 4.0.3 verziót futtató Samsung Galaxy S duos telefonomat, és letöltöttem rá néhány ma népszerű alkalmazást és játékot.

Ami elfutott:Facebook, Messenger Lite, Viber, Netpincér, MyVodafone, Opera Mini, Jófogás, Rádió 1, BKK, MÁV, Traffic Rider, Microsoft Office, Tinder, Snake, Brawl Stars, Cube Rush Adventure Yazio kalóriaszámláló, Index, Euronews

Ami nem futott el: Skype, OTP, Call of Duty, Pubg Mobile, World of Tanks


Számomra egy telefon addig támogatott, amíg a legtöbb népszerű alkalmazást lehet rajta használni, nem addig, ameddig havonta tölt le tárhelyzabáló frissítési csomagokat.

Sajnálom fiúk, ez most nem jött be. :(

2020. ápr. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%

A támogatottság nem azt jelenti, hogy megkapja a legújabb oprendszert!!!!

Ha találnak valami súlyos hibát akkor azt frissítik.

A legújabb oprendszereket a régi iPhoneonok nem fogják megkapni, mert nincs bennük meg az a hardver ami kell hozzá.

A windows 95 sem ismerne fel egy mai processzort, vagy 10TB-s vinyót...

illetve a szerviztámogatást is bele kel még ebbe az időszakba érteni, tehát kapsz még hozzá gyári akkut mondjuk. és kihúzod vele még 2-3 évet.

A vintage kategóriába sorolt készülékek támogatása pedig megszűnt.


What is the "Support Status" specification referring to?


The Support Status specification indicates whether or not a particular model is currently supported by Apple. Vintage products are those that were discontinued more than five and less than seven years ago. Apple has discontinued hardware service for vintage products with the following exception: Products purchased in the state of California, United States, as required by statute. Owners of these products may obtain service and parts from Apple Service Providers within the state of California, United States. Obsolete products are those that were discontinued more than seven years ago. Apple has discontinued all hardware service for obsolete products with no exceptions. Service providers cannot order parts for obsolete products. All retail Apple Stores and the Canadian, European, Latin American and Asia-Pacific operating regions follow the U.S. product list, but make no distinction between vintage and obsolete. When applied to the retail Apple Stores and these regions, all products on the list are considered obsolete.

2020. ápr. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
43%

"Számomra egy telefon addig támogatott, amíg a legtöbb népszerű alkalmazást lehet rajta használni, nem addig, ameddig havonta tölt le tárhelyzabáló frissítési csomagokat."


A Google ad ki area új frissítést? NEM! Tehát the használod a régebbi chrome verziót, Mert a Google az újat area NEM adja Ki, sôt, az Google AI se támogatott rant.

2020. ápr. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. ápr. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!