Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem tölt a telefonom mit...

Nem tölt a telefonom mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
körülbelül 20 százalékon volt a telefonom mikor felraktam töltőre és észrevettem hogy nem tölt.Nem a töltővel van baj mert megpróbáltam és a töltő továbbra is tölt telefonokat csak az enyémet nem. Mondták hogy ilyenkor a gyári visszaállítást kell alkalmazni de itt már nagyon le voltam merülve kb 5 százalékra azt kipróbáltam és otthagytam a telefonomat a konektornál de amikor visszaértem akkor már se kép se hang. Kérlek gyorsan válaszoljatok mert az online oktatás miatt a telefon nagyon fontos nekem.

2020. máj. 2. 16:56
 1/6 Mr. V. ***** válasza:

A gyári visszaállítás hülyeség.

A csatlakozó lehet koszos, de akár ki is törhetett a helyéről. Ha rádugod gépre, akkor pittyen és felismerni? Ha igen, akkor a csatlakozó jó, ha nem, akkor csatlakozó csere.

Van, hogy a kábellel van gond, így másik kábellel is megpróbálnám... nekem is van olyan kábelem, ami a készülékek felén jó, a másik felén nem. A csatlakozó nem érintkezik rendesen.

2020. máj. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az hogy a telefonomon is szoktam küldeni leckéket meg ott tudom lefotózni amit esetleg el kell küldenem
2020. máj. 2. 17:00
 3/6 A kérdező kommentje:
a csatlakozót már megnéztem azzal nincs gond
2020. máj. 2. 17:05
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
Túlságosan lemerült a telefonod, a töltő indulófeszültsége alá. Ezt házilag nem tudod megjavítani, de szervizben igen. Úgyhogy szerezz be erre a 2-3 napra egy telót, és dolgozz azzal. Valszeg akkucserével is fog járni
2020. máj. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Így nem tud annyira túlmerülni az akku, hogy ne indulhatna újra a töltés, ahhoz sokkal hosszabb idő kellene.

Terhelés alatt elkezd esni a feszültség, általában 2,5 V-nál megszakít a cellába integrált védelem, a telefont ledobja magáról.

Ezután a cellafeszültség elkezd visszamászni legalább 3 V, de még fölé is, a védelem pedig visszakapcsol.

Tehát semmi akadálya a tölthetőségnek sem.

A telefont ettől függetlenül nem tudod bekapcsolni, hiszen annyira megnőtt már a belső ellenállás, hogy azonnal leterheli, lerántja a feszültséget ismét.

A cellavédelem csak akkor szakít meg teljesen, amikor az akku hónapok alatt tovább merül és beesik ténylegesen 2,5 V alá (üresjárási feszültség).

Tehát a probléma oka nem egyszerű túlmerülés, hanem a töltőáram hiánya, amit okozhat az USB-aljzat belső elválása is (nem látod) vagy a töltésszabályzó hibája a telefonban.

Ha feltételezzük, hogy külsőleg jó a kábel stb.

2020. máj. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat ha minden jól megy hétfőn szervizbe viszem
2020. máj. 2. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!