Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia M4 Aqua hardreset...

Sony Xperia M4 Aqua hardreset után is szinte a teljes belső tárhelyet megtelíti?

Figyelt kérdés

A fent említett telefont hardreseteltem, biztosra mentem, hogy ne maradjon semmi adat rajta. Amikor viszont, reset után megnéztem a Beállítások->Tárhely("tároló") menüpontot, a belső tárhelyre azt írja, hogy kb 500 mb szabad a 8gb-ből, a rendszer viszont csak 4 GB-t foglal belőle, a többi "ismeretlen", pedig a felesleges alkalmazásokat egytől egyig töröltem róla, amit nem lehetett törölni, letiltottam.

Mit lehetne ezzel kezdeni? Esetleg netről egy Custom Rom megoldaná a problémát? Vagy van rá más megoldás?


2020. máj. 7. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Ma már jóval nagyobbak az alkalmazások, mint amikor ez a telefon megjelent. 8 GB tároló ma már semmire nem elég. Egy costum ROM valamennyit segíthet, de a végső megoldás a telefoncsere .
2020. máj. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

8 GB tárhelyből 4GB-t használ a rendszer. Minden felesleges dolgot letöröltem, letiltottam.

Tehát a gyári androidja van rajta, és még így is csak 500 mb-t ír szabad tárhelynek. Van benne egy 16GB-s SD kártya, de nem tud mit áthelyezni rá, kiválasztani meg nem lehet, hogy pl a Play áruház oda telepítsen mindent.

Nekem épp ez a problémám, hogy 8 GB-ből 4-et a rendszer foglal, a másik 4 GB meg a franc tudja, hogy hol van :D Megette?

Érthető a problémám?

2020. máj. 7. 16:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Az alkalmazások nem a rendszer részei. A törölhetetlen rendszeralkalmazások sem, és ezek minden egyes frissítéssel nagyobbak lesznek, illetve a memóriában is egyre több szemetet hagynak, bár ezt a hard reset megoldja. A hard reset visszaállítja az alkalmazásokat gyári verzióra, de ahogy elkezded használni, mind frissül a legújabb verzióra, így a 8 GB azonnal megtelik. Az SD-kártyára már elég régóta nem lehet alkalmazásokat telepíteni, és átrakni sem. Megoldás lehet a készülék rootolása, és az alkalmazások eltávolítása a legszükségesebbek kivételével, vagy egy kevés alkamazást tartalmazó custum ROM telepítése.
2020. máj. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!