Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Pár hete a régi mobilomon (P8...

Pár hete a régi mobilomon (P8 lite) az alábbi hiba jelentkezett. Volt valakinek hasonló problémája, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Ismerőseim híváskor a telefonszám nem elérhető üzenetet kapják, viszont ha én hívom őket, utána már ők is vissza tudnak hívni. Telefonra nincs frissítés, gyári visszaállítás sem oldotta meg a dolgot. A sim (telekom), másik telefonban jól működik.

2020. máj. 10. 21:17
 1/3 Mr. V. ***** válasza:
100%

Beállítás probléma, de lehet a rádiófrekvenciás végerősítő hibája is... 10 éve már találkoztam ilyen készülékkel.


10-15 percenként jelzi a készülék az adótoronynak, hogy még él (heartbeat), illetve ilyenkor áll esetleg át egy közelebbi adótoronyra. A készülék valamiért ezt a jelet gyengén adja, így a torony azt regisztrálja, hogy nem elérhető a készülék, míg a készülék még egy darabig azt jelzi, hogy a hálózaton van.


Tegyél 1 próbát! Állj át klasszikus GSM-re, azaz 2G-re. A telekom még 900MHz-en is dolgozik, így talán elérheted, hogy 900MHz-en csatlakozz a toronyhoz. Ennek az az előnye, hogy minél kisebb a frekvencia, annál kisebb adóteljesítmény szükséges ugyanakkora távra történő sugárzáshoz. Pl. 1800MHz-en 5km-re kell legyen a legközelebbi adó, de 900MHz-en akár 8-9km-re is lehet. (Csak példa, de valós adatok.)


Egy próbát meg ér. Ha így működni fog, akkor mielőbb adj túl a készüléken, mert már csak rosszabb lesz és a javíttatás nem lenne olcsó.

2020. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Próbáld ki másik simmel.
2020. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk a P8-as úgy halt meg, hogy mikor hívtam, akkor ki sem csörgött párom telója. Apjánál volt, azon keresztül értem el, de utána ott kipróbálták, és oda-vissza működött a hívás. Sőt mikor hazajött akkor is. Viszont kb 1 óra múlva már egyáltalán nem lehetett róla semelyik irányba telefonálni, mobilnet se volt, viszont az SMS-eket meg küldte-fogadta. Próbáltuk másik SIM kártyával, de ugyanúgy nem működött. Nem egyedi az eset, mert a Prohardver fórumán is találkoztam egy sráccal, aki szintén így járt.

Érdekesség, hogy akkor megkapta a fiam, de mivel egy idő után gyorsan merült, így rendeltem bele egy új akkut Kínából. Fura módon, a csere után 1-2 napig lehetett róla ismét telefonálni.

2020. máj. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!