Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem tudnak engem telefon...

Miért nem tudnak engem telefonon elérni ha csak közepes a térerő? (Samsung Galaxy A70)

Figyelt kérdés

Észrevettem mostanában, hogy amikor 3G-n (mivel ahol lakok, nincs 4G) csak közepes térerő van (-97 dBm) nem tudnak engem hívni (nem elérhetőt jelez a másik félnél), én sem tudok senkit hívni, sőt a mobilinternet sem működik (a 3G ikonnál csak felfelé van nyíl).

A telefonom 2 csíkot jelez, viszont ha megpróbálok valakit felhívni, kb 30 másodperc után automatikusan ledob a hálózatról, és kb 2 percet kell várni míg visszacsatlakozik a hálózatra.

Amikor az ablak közelébe vagyok,van 3 csík (-91 dBm), így tudnak engem hívni, én is tudok hívni, a mobilinternet megfelelően működik.

Kipróbáltam csak 2G módba állítani,így már lehet telefonálni bárhol a házba, de így meg nagyon lassú az internet.

Miért nem lehet telefonálni/mobilnetezni, ha térerő van, de csak 2 csík (3G)?



2020. máj. 20. 05:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Gariztasd a készüléket.
2020. máj. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy készülékhiba. Ha még garanciás, érdemes javíttatni.

De elképzelhető az is, hogy a SIM kártya rossz vagy régi. Lehet nem is az a gond, hogy nincs nálatok 4G, mert szinte minden kis faluban van. A régi SIM kártyával viszont használható a 4G hálózat, csak 3G (de nálam egyszer egy új SIM kártyával is volt ilyen hibám). Ezt a szolgáltatónál díjmentesen cserélik, főleg ha rossz.

2020. máj. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekünk a családba egy sm.J7el volt emiatt kellet lecserélni helyére jött a P10 lite
2022. febr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!