Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért gyárt olyan rossz...

Miért gyárt olyan rossz telefonokat a navon?

Figyelt kérdés
Volt egy régebbi kérdés, és oda mindenki azt írta, hogy sz.r telefonokat csinálnak. Pedig ha gps-ben ilyen jók, akkor nem vesztenének vele, hogy tennének bele egy snapdragont pl, meg 16 GB romot. Mert akármelyik modeljüket nézem, mindegyikben ugyanaz van: 1GB ram, 8gb rom.
2020. máj. 25. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert a kínai gyártó ilyet tud. Majd ha más gyártóval szerződnek le, lehet jobb lesz.

Mert azt ugye tudod, hogy nem saját eszközöket gyártanak, hanem csak rányomják a Navon logót?

2020. máj. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Komolyan?
2020. máj. 25. 13:47
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Kedves kérdező nekem is navon telefonom van meg vagyok elégedve vele vannak kisebb hibái de ennyi pénzért nem varunk csodát egy telefontol
2020. máj. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem is navon volt az első telefonom, és igaz, hogy kicsit fagyott, meg sosem kaptam frissítést, de ha türelmes vagyok vele, akkor használható. De nem is várok tőle csodát, alap dolgokra jó volt.
2020. máj. 26. 11:47
 5/7 Alex Fly ***** válasza:
100%

A Navon nem gyárt telefont. OEM tervezésű és gyártású, olcsó modelleket vásárol és a saját neve alatt forgalmazza ezeket. És nyilván nem a milliárdos költséggel fejlesztett, csúcsminőségű készülékek azok, melyek ezen a piacon elérhetőek...

Egy tervezéssel foglalkozó cég a kapható alkatrészekből összeállít egy tervet, elkészíti a pontos gyártási dokumentációt és ezt forgalmazza. A Navon ezt megveszi és átadja egy EMS-cégnek, hogy a dokumentáció alapján gyártsa le azt, a készterméket pedig eladja.

Az,hogy adott kereskedőnél éppen Navon van ráírva, máshol ugyanezt a készüléket más márkanév alatt találod meg, csak részletkérdés.

Egy konkrét példa: a valamikor a Tesco által forgalmazott (és meglepően jó ár/érték arányú és minőségű) Op3nDott mobil valójában Medion termék volt, ami viszont a Lenovo egyik almárkája...

2020. máj. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akkor ez sem eredeti, hanem egy másik gyártó telefonja?


[link]


[link]


[link]


(ezt használtam régebben)

2020. máj. 26. 12:40
 7/7 Alex Fly ***** válasza:
100%

Persze. Egy erre szakosodott cég megtervezte, egy másik arra szakosodott cég legyártotta, a Navon pedig megvette és a saját márkajelzése alatt forgalmazza.

Nem egyedi eset, a kommerszebb márkák esetében ez teljesen általános (és nem csak a telefonok esetében)...

2020. máj. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!