Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Akik maszekba vesznek rossz...

Akik maszekba vesznek rossz telefonokat fillérekért, megcsinálják és eladják, ők ezt ki tanulták? Van erre valami szakma? Honnan szereznek megfelelő alkatrész hozzá (pl. : processzort) hogy még így is haszonnal adják tovább a készüléket?

Figyelt kérdés

2017. márc. 14. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jellemzően olyan telefonokat vesznek így meg, amiknek csak a burkolata zúzódott le. Komplett első burkolat érintőképernyővel+hátlap (minden gombbal) legtöbb telefonhoz összesen 5-10 ezer forintért vehető Kínából (pl. aliexpress.com). A cseréhez sem kell nagy tudomány youtube.com-on rajt vannak az útmutatók. Hugóm egyik lezúzott Samsungján egyszer én is cseréltem komplett külsőt (előlap+érintőképernyő, hátlap, gombok).
2017. márc. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oh, szóval az ilyen processzor meg alaplap hibásokat ők sem veszik meg?
2017. márc. 14. 14:19
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

A korszerű telefonokban SoC (system on chip) van, azaz egy chipre van szerelve minden (proci, grafikus gyorsító, memória, háttértár, Wi-Fi, 3G/4G/LTE, Bluetooth, GPS).

Ha ez hibásodik meg akkor meg ki lehet árulni alkatrészek többi elemét (pl. IPS képernyő, burkolat, aksi...)

2017. márc. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Oh, szóval az ilyen processzor meg alaplap hibásokat ők sem veszik meg?"


Nem.

Minden gyártó kínosan ügyel arra, hogy csak a velük szerződésben álló, hivatalos márkaszervizek juthassanak alkatrészhez, hivatalosan megnyitott munkalap alapján, és csak az abban szereplő hiba elhárításához. Évekig dolgoztam egy ilyen márkaszervizbe. Igaz, ott nem telefonokat, hanem egy adott márka PC-it, laptopjait és nyomatóit szervizelték. A menetrend ugyanaz, mint egy telefonszervizben is. Beviszi az ügyfél - vagy futár beszállítja - a hibás készüléket. Felvesznek egy munkalapot ( ha futáros, akkor már előtte, telefonos vagy e-mailes bejelentés alapján). Egy mérnök bevizsgálja a készüléket, megállapítja a hiba okát. Központból megrendel egy bizonyos alkatrészt, azt a cég kiszállítja a szervizbe. Munkalapon rögzítenek minden munkafolyamatot,beépített alkatrészeket ( ha van sorszáma, akkor azzal együtt), a munka lezárása után a hibás alkatrészt visszaküldik az anyacéghez.

Ez nem úgy megy, hogy bemegy egy magánember egy boltba, és kér pld. egy Huawei alaplapot.


Egy-egy esetben megoldható, hogy valaki bevesz két rossz készüléket, és abból összerak egy jót - de ez nagyon ritka, és megélni nem lehet belőle.

2017. márc. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szirty ***** válasza:
77%

"Minden gyártó kínosan ügyel arra, hogy csak a velük szerződésben álló, hivatalos márkaszervizek juthassanak alkatrészhez"


Ugyanakkor kellő számú hibás készülék beszerzése megfelelő alaktrészbázissal szolgál egy "sufnituningos" javító számára, így semmi szüksége arra hogy gyárral bármiféle kapcsolatban legyen.

2017. márc. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Fatal_3rror_ ***** válasza:
76%
Igazából nem éri meg rossz telefont venni, sokan eladják a jót is.
2017. márc. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 paper_chaser válasza:
100%

Autodidakta módon tanulják. Ha érdekel, onnantól simán rájössz. Én kamaszként a kukából szerzett számítógépeket piszkálgattam, a sajátomat is sajnos állandóan javítani kellett. Ha foglalkoznék még vele több mindent is tudnék. Alap hardveres ismereteim megvannak, elolvastam pár könyvet erről unalmamban, sőt még le is érettségiztem informatikából, bár az nem nagy szám.

Valahogy a telefonokkal is így megy. Alkatrészt lehet guberálni a neten. Külföldön például egész olcsón dobálják ezeket, csak tudni kell a módját hogy szerezd be. Érdemesebb amúgy kompletten venni az elektronikai cikkeket szerintem. Még ha nem is teljesen flott, akkor is kimenthetsz belőle 1-2 dolgot. Tömören ennyi kell hozzá. Meg ismeretség. Anélkül nem pálya.

2017. márc. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 16. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!