Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xiaomi Redmi Note 8T vagy...

Xiaomi Redmi Note 8T vagy Xiaomi Redmi Note 8 Pro? Esetleg Redmi Note 7?

Figyelt kérdés

Melyiket válasszam inkább?


Ami miatt vacillálok:


A Redmi Note 8T nem MTK processzorral van szerelve, ami előny, de "csak" 4 GB a RAM.


A Note 8 Pro pedig MTK-val van sajnos, bár 6 GB a RAM, tehát nagyon nagy.



Melyik a fontosabb adat?


Játszani nem fogok rajta, nem is vagyok annyira fiatal.

A 4 GB is elég akkor, nem?



Esetleg a Redmi Note 7? Igaz 4 GB RAM, de cserébe jóval olcsóbb és nem is MTK processzor. Meg amúgy is jókat írnak arról is.



2020. máj. 27. 16:45
 1/8 anonim válasza:
91%

Nekem note 8T van. Teljesen elégedett vagyok vele egy dolgot leszámítva. Az pedig az értesítési led hiánya. Baromira zavaró számomra, hogy nem villog ha hívtak/írtak...


Egyébként a note 8 t 4000-es akksival adják, a pro-t nagyobbal, ez talán előnye a pronak. Viszont külsőleg nekem jobban tetszik note 8t hátulja.

Ha nem játszol, akkor szerintem bármelyik jó lehet. A 7-et nem ismerem

2020. máj. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Alex Fly ***** válasza:
56%

Mindenkinek mások az igényei.

Én személy szerint a 8T-t venném, a három közül csak az ismeri az NFC-t. De sokan azt nem használják, nekik ez irreleváns információ...

2020. máj. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A Note 8 Pro-ban is van NFC! Nem annyira sokkal nagyobb a Note 8 Pro akksija, hogy jelentősebb üzemidő legyen, multitaskinghoz pedig már 4 GB ram is bőven elég, ráadásul az MTK procikban én sem bízom! A Note 7 pedig már kissé régi ahhoz, hogy a tudásáért még mindig 50-60 ezer Ft közti összeget fizess, annyit már nem ér meg!

Ha csak ezek jöhetnek szóba, akkor egyértelműen a Note 8T-re szavazok! Nem tudom, hogy mennyire fontos Neked az NFC, de ha tudod nélkülözni, akkor a Note 8 Pro áráért szerintem a Note 9S a legjobb, processzor és akksi szempontjából mindenképp, sőt, 10 ezerrel többért (75 ezer Ft körül) van belőle 6 GB rammal is!

2020. máj. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Note 8T tényleg jó.

Ha kevesled a RAM-ot, akkor (bár én sem használok nyugodtan MTK-s telefont) megveheted a Note 8 Pro-t is. Ha (ahogy írtad) nem játszol rajta, nem lesz vele gond.

2020. máj. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Zzzoli ***** válasza:
79%

Az általános sulis gyermekemnek 8Pro van. A pandemia kezdete előtt kapta, amikor elkezdődött azt mondtam hogy ha ezt kibírja, akkor bizonyít. Ugyanis 70%ban ezen intézi az online oktatást, a nap többi részében pedig a társasági életet ezen élik és mmegy a játék plusz videózás.

Üzemideje átlagos, megfelelő, Mediatek proccesszor stabil, gyors, jó teljesítményt produkál. Egyszer nem fagyott, nem volt anomália, nem volt újraindítva az erőltetett használat alatt.

Igen, a 12nanométer miatt az üzemideje átlagos, de nem rossz, még így sem hogy beterhelt állapotban van elég sokat proci és gpu. Teljesen jó, gördülékenyen használható mobil, ebből feltételezem hogy a 8t szintén ilyen lehet.

2020. máj. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Nekem Note 8 Pro -m van, abból is az EEA (Európai piacra szánt) változat.

Az NFC megvan benne, működik is, csak nem használom ki. Üzemidő szempontjából nálam (használattól függően) 2-3 napot bír a 12 nanométeres node ellenére (és nem is melegszik úgy, mint az előző 14 nanométeres node -on gyártott Snapdragon procis mobilom). Azzal, hogy MTK chipset van benne csak annyi "gondom" van, hogy sokan leszólják. Viszont a tapasztalatok alapján (bár én is féltem az MTK -ra fujjogók által sujkolt dolgok miatt, illetve én is tapasztaltam pár dolgot régebbi MTK -s mobilokkal) azt mondhatom: ez az MTK chipset már nem az a régi (hulladékfonokba szánt) MTK chipset. ... Szóval nincs panasz, annak ellenére sem, hogy ma is 100+ általam telepített app van a telón + a rendszer saját appjai, amivel már az alkalmazás kezelő szerint 401 app van (jelenleg) összesen...


Akadást nem tapasztaltam, pedig meghajtottam már párszor a telót játékkal, multitasking -al, nagyobb erőforrást igénylő asztali módban megnyitott weboldalakkal, ilyen-olyan appok sokaságával... Egyszerűen nem tudom megakasztani, pedig próbáltam... Még akkor sem akad, amikor már 9% -os töltöttség alatt lekorlátozza a CPU órajelét, függetlenül az energiatakarékos módtól...


Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem bevált a mobil.

2020. máj. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Note 8T-m van, maximálisan elégedett vagyok, nekem is a led hiányzik egyedül.
2020. jún. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Végül a Note 7-t rendeltem meg.


Valóban néhány szempontból jobb a Note 8T, viszont a LED számomra fontos és olyan sok funkcióját pedig nem használom a telefonnak, így inkább azt kell nézni ami nekem lényeges.


Köszönöm a válaszokat!

2020. jún. 3. 15:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!