Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha elviszem a telefonomat...

Ha elviszem a telefonomat szervizbe, hogy kicseréljék az akkumulátorát, akkor meg kell adnom a telefonom kódját a szervizeseknek?

Figyelt kérdés

Szükséges megadni nekik azért, mert csak így tudnának rajta valamit leellenőrizni? iPhone-ról van szó amúgy, ki-, illetve bekapcsolni a telefont jelszó nélkül is lehet, amit nem szívesen adnék meg senkinek, mert nem bízom másokban. Vannak elég érdekes dolgok a telefonomon, amiket nem szeretnék letörölni, de azt se, hogy illetéktelenek lássák.


Csak azért érdekel, mert amikor a kijelzőjét cseréltettem, akkor mindkétszer kértek hozzá jelszót, de nem értem minek kell, ha nem adom meg, attól még ugyanúgy ki tudják cserélni, és be tudják kapcsolni, hogy megnézzék működik-e a telefon, és ennyi elég, nem?



2020. máj. 28. 13:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szervizkódokkal tesztelik a telefont.
2020. máj. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
meg kell adni
2020. máj. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, és ez mit jelent a kérdésemre nézve? Egyszerű lány vagyok, számomra abból, hogy szervizkódokkal tesztelik a telefont nem derült ki, hogy meg kell-e adnom a jelszavamat. A tárcsázó előhívható jelszó nélkül is, annyi, hogy csak vészhívás indítható úgy, de gondolom kódokat attól még lehet irkálni.
2020. máj. 28. 14:20
 4/12 anonim ***** válasza:
40%
Mi lenne ha előtte leszednéd a telefonodról az "érdekes dolgokat"?
2020. máj. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az lesz végső esetben, de ettől függetlenül sem szívesen adnám meg a jelszavamat azért, ha nem muszáj.
2020. máj. 28. 14:33
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én azt tanácsolom neked, hogy ha tudod az Icloud fiókod jelszavát (Ugyan az, mint az Apple azonosítódé), akkor tölts fel (szinkronizálj) mindent az Icloud-ba (Képeket, névjegyzéket, üzeneteket, satöbbi), majd szervíz előtt jelentkezz ki az Icloud fiókodból. Így a telefonodon nem fog maradni semmi, hanem az már a felhőben lesz, amihez csak te tudod a jelszót. A telefon jelkódját meg töröld.

2020. máj. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#3 Volt már olyan képernyőcserém, ahol elkérték, és olyan is, ahol nem. A szervizkódokat nem lehet lezárt képernyővel használni.


Zárd le az alkalmazásokat jelszóval, ha ennyire félsz. De elhiheted, a szerelőnek nem érdeke a fájljaid közt kutatni, ő a lehető legkevesebbet akar foglalkozni a telefonoddal.

2020. máj. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#6 Köszi, igen, ez jó ötletnek tűnik, egyébként is mindent iCloudon tárolok. Azt nem tudom, hogy kijelentkezés után, ha visszajelentkezek majd a szervizelés után, minden rendesen visszaszinkronizálódik a telefonomra, és ugyanolyan lesz, mint előtte?


#7 Nekem akkucserém lesz most. Képernyőcserénél nekem mindkétszer elkérték, viszont másodjára véletlenül rossz kódot adtam meg, szóval gondolom nem tudtak bejelentkezni, de nem panaszkodtak emiatt. Ezért is merült fel bennem, hogy tényleg ennyire szükséges-e megadni. Tudom persze, a szervizesnek valószínűleg van jobb dolga is, minthogy pont az én képeimet nézegesse, meg az üzeneteimet és jegyzeteimet olvasgassa, főleg, hogy elvileg 30-60 perc alatt kész vannak vele, de azért fő a biztonság inkább. Nem tudok róla, hogy iPhone-on le lehetne külön zárni egyes alkalmazásokat.


Köszönöm az eddigi válaszokat amúgy mindenkinek!

2020. máj. 28. 14:52
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudok róla, hogy iPhone-on le lehetne külön zárni egyes alkalmazásokat."


[link]

2020. máj. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hatodik vagyok.


Nos, arra a kérdésre, hogy vissza fog-e állni minden a helyére egy kijelentkezés után, egy jó nagy, határozott IGEN!

Csak a jelszavadat soha ne felejtsd el, meg hát persze a telefonod jelkódját (még akkor sem, ha törlöd, mert az Icloud a telefonod jelkódját használja a jelszó mellett titkosításhoz)

2020. máj. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!