Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen felsőkategóriás telefon...

Milyen felsőkategóriás telefont érdemes venni 200-230 ezer Forint közt?

Figyelt kérdés

Ettől többet nem szívesen szánnék rá, mert ezt is sokallom, de mindig is ki akartam volna hosszabb távra (2-3 év) egy felsőkategóriás telefont. Igaz jelenleg egy iPhone 6s-em van, ez is már 4 éves. Ezt anno már 200 ezer alatt vettem jóval.


A mobilpiacon elszálltak az árak, meg a forint is gyenge, így ezért a pénzért nem feltétlen idei csúcsmodellben gondolkozok, hanem tavalyi is szóba jöhet. A lényeg, hogy minimum 90 HZ kijelző már legyen benne.


Amúgy a Xiaomi Mi 10-et meg lehet éppen csípni 226 ezerért már egy normálisnak mondható gsm boltban, de nem tudom várjak-e vele, hátha lemenne még vagy 20 ezret az ára egy hónap alatt. Habár ez a várakozás is olyan, hogy láttam már arra példát, hogy 200 ezerről felment 220 ezerre az ára, nem pedig lefele. Szóval mostanság kiszámíthatatlan. Régebben tudtam, hogyha megjelenik valami 300 ezerért, akkor az 2-3 hónap múlva már 250 alatt lesz. Erre most nem nagyon érdemes számolni szerintem.


Amúgy ennyiért még szóba jön a Google Pixel 4, OnePlus 7t, OnePlus 7 pro (csak a 7 pronak elvileg nagyon gyenge a kamerája, ahogy láttam tesztfotókon). Esetleg Samsung Galaxy s20 is karcolja, bár kicsivel drágább. Huawei p40 lenne még, ami belefér, csak ott meg a GMS hiánya zavaró.


Aztán van még a Realme X2 Pro, bár az meg műanyag hátlap, ami kicsit már zavar 100 ezer forint felett, meg a kamerája sem a leghíresebb, de 160 ezer forint környékén megkapta a 90 hz-t. Csak azt mondják, hogy a Realme-nek nincs még itthon hivatalos képviselete, és ezért macerás a szerviz, erről nincs sok infóm.


Melyik érné meg ezek közül? Én egyelőre a Xiaomi felé hajlok, elvégre az idei modell, 8k videót is tud, és nagyon szépre sikerült jó kamerával.



2020. jún. 1. 09:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Volt, aki félreértette, én nem értettem félre, bár a kipontozásoknak köszönhetően, ahogy ilyen formában írtad, akár lehetne úgy is értelmezni, hogy a kínai márkákból egyiket sem vennéd, mint például a Samsung, vagy Pixel, de nyilván gondoltam, hogy tisztában vagy vele, hogy a Samsung és a Pixel nem kínai, így én értettem mit akartál írni.
2020. jún. 1. 12:03
 12/15 anonim válasza:
100%
Szerintem a legjobb választás egy OnePlus 7T Pro lenne, jelenleg akciós a telekomnál, de külföldről rendelve is megéri. Még a Xiaomi Mi 10 is ajánlott, a P40 is jó lenne, de GSM nélkül szerintem csak fele annyit ér. Samsungot én nem ajánlom, az Exynos gyenge a Snapdragonhoz képest, és üzemidőben is jobb a oneplus vagy a xiaomi. Még egy tipp, ha fontos a garancia akkor mindenképp hivatalos forrásból vegyél, ne GSM-ből
2020. jún. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Turbado az jó oldal pl?
2020. jún. 4. 21:08
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen. Jó oldal.
2020. jún. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A Realme, is jó választásnak tűnik.
2020. jún. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!