Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért szoktatok még az utcán...

Invader Nik kérdése:

Miért szoktatok még az utcán is mobilozni?

Figyelt kérdés

Kétségkívül az okos telefon már egy ideje a mindennapok szerves részévé vált, továbbá rendkivűl hasznos multifunkció és mobilitása által.


Engem őszintén nem érdekel ki mit csinál és mennyit telefonozik, de miért kell még az utcán sétálva is lefelé nézve pötyögni?


Megértem hogy pl várakozásnál, utazás közben nagyon jól el lehet ütni vele az időt, vagy esetleg dolgainkat intézni, de ne mondja senki hogy egy forgalmas úton az embereket, tárgyakat kerülgetve hatékonyan tudna koncentrálni bármire is.



2020. jún. 1. 17:52
 1/7 anonim válasza:
71%
Ez is egy függőség. A mobilok már okosak, az emberek még nem.
2020. jún. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szirty ***** válasza:
75%

Én azért mert felhívnak.

Más okból nem nagyon szoktam. Ritkábban azért mert én hívok fel valakit.

2020. jún. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mr. V. ***** válasza:

Egyszerű: sokan függőek. Pl. fb függő az ország fele, azaz nem bír ki 1 napot anélkül, hogy ne menjen fel az oldalra.

Noha többségében hülyeségek vannak (macskás képek, idiótaságok, stb.), mégis függőséget tud okozni.


Ha pötyögnek is, akkor pedig azt jelenti, hogy már nem szeretnek élő szóban beszélgetni, csak így. Ez az MSN-el kezdődött és idáig fajult.

Jómagam 1-2 percben telefonon meg tudok beszélni mindent, ami hosszabb, arra személyes találkozó a megoldás.

Ám sokan inkább az 50-60Ft-os telefonköltség helyett 1-2e Ft-ért netre fizetnek be és írogatnak. Hogy ebben mi a logika, nem tudom.

Nekem itthon a wifi, ami kell, itthon letöltöm, de út közben nincs szükségem netre és az ismerősök is felhívnak, ha el akarnak érni.


Szóval változott a világ. Vannak régimódiak (mint én) és vannak a menők, akik telefon nélkül rosszul vannak, net nélkül pedig pánikroham jön rájuk.

És az a legfurcsább, hogy pont ezek az emberek törik össze a készülékeiket, ejtik vízbe, pedig nekik egy "létszükséglet".

De ezen nem tudsz változtatni.


Ha manapság szemeznél egy lánnyal a járaton, esélyed nincs rá, mert a füle bedugva fülhallgatóval és világít a képébe a teló. Nem lát, nem hall.


Ez BP mellett már annyira nem észrevehető (sárga buszon mondjuk a társaság közel fele), BP-n a társaság 70-80%-a, de utaztam már úgy metrón, hogy 20 emberből 2-3 nézelődött vagy olvasott újságot, mindenki más kezében teló vagy tabletta.

2020. jún. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
Mert miért ne? Amúgy sétálás közben simán tudok úgy chatelni, hogy nem megyek neki semminek, és a beszélgetésre is tudok figyelni. De olyan is van, hogy sürgősen kell vegyek valamit, és a neten gyorsan utánanézek.
2020. jún. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2x20 percet kell sétálnom minden nap a vasútállomásra, mert szar buszmenetrend.


Chatelek, olvasok, játszok valamit. Így sokkal gyorsabban elmegy ez az idő. Nyilván kereszteződéseknél, zebránál elrakom és figyelek. A járdán meg nem tökmindegy, hogy a telefonomat nézem vagy a repedéseket a járdán? Ugyanannyi értelme van mindkettőnek.

2020. jún. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én láttam már olyat is, aki kezében az "okos" telefon, fülében a fülhallgató, vagyis se lát, se hall és így megy át körülnézés nélkül Zugló elágazásnál a vasúti síneken. Pedig itt egy ív van és nagy a forgalom, a mozdonyvezető nem is láthatja, persze, ha látná se tudna megállni.
2020. jún. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Te se írtál még buszra futva SMS-t. :D
2020. jún. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!